28.04.2015, 22:00 | czytano: 1741

Nowotarżanie zwyciężyli w XVI Turnieju Strzeleckim Regionu IPA Wadowice

arch. organizatora
Region nowotarski reprezentowali Stanisław Pakosz, Wiesław Patlewicz, Marian Falana i Dariusz Kalata. Był to pierwszy turniej rozgrywany w ramach Grand Prix Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA 2015.
Do turnieju zgłoszono 58 zawodników. Na starcie 45.
Zawodnicy reprezentowali Regiony IPA: Gorlice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Wadowice, Zakopane, a także SEiRP Koło w Wadowicach. W turnieju brali również osoby nie zrzeszone w organizacji IPA. Dorośli zawodnicy strzelali z pistoletu kal. 22, karabinka kal. 9mm. Dzieci i młodzież – z pistoletu kal.22 i karabinka kal.22.

Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach - dzieci do lat 12, młodzież, kobiety, mężczyźni oraz kategoria drużynowa. Jak co roku nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem turnieju czuwali zaprzyjaźnieni z Regionem IPA Wadowice instruktorzy Śląskiego Klubu Strzeleckiego ALFA z Siemianowic Śląskich. Nowotarska drużyna wystrzelała pierwsze cztery miejsca indywidualnie i zwycięstwo drużynowe. Organizatorzy stwierdzili, że ”w dziewięcioletniej historii jest to pierwszy przypadek, aby jedna drużyna zgarnęła wszystkie trofea, teraz mamy się od kogo uczyć”.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wyglądała następująco :
DZIECI DO LAT 12 :
1. Wiktor Gądek, 2. Klaudia Twaróg, 3. Magdalena Cholewa

MŁODZIEŻ :
1.Radosław Szulczyński, 2. Szymon Płotek, 3. Szymon Szulczyński

KOBIETY :
1.Joanna Tomasik, 2. Marta Twaróg, 3. Ewelina Opyrchał
MĘŻCZYŹNI :
1.Stanisław Pakosz, 2. Wiesław Patlewicz, 3. Marian Falana, 4. Dariusz Kalata

DRUŻYNOWO :
1.IPA Nowy Targ, 2. IPA Gorlice, 3. IPA Wadowice, 4.SEiRP Wadowice, 5.IPA Nowy Sącz, 6. IPA Zakopane, 7. Klasa IVb ZS nr 1 w Choczni

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, medale, puchary i ciekawe nagrody rzeczowe. Bezpiecznie i w dobrych humorach , bogatsi o nowe wrażenia i znajomości zakończyliśmy turniej. Następny przystanek Grand Prix 2015 w czerwcu na strzelnicy zwycięskiej drużyny w Nowym Targu.

oprac. na podst. tekstu Andrzeja Cholewy – Region IPA Wadowice
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl