07.05.2015, 23:21 | czytano: 2446

Nowotarscy policjanci wspólnie z przedstawicielami IPA Nowy Targ oddali krew

NOWY TARG. Z inicjatywy klubu HDK Kropla przy IPA Nowy Targ oraz komendanta Powiatowej Policji Nowy Targ odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusze Policji chętnie odpowiedzieli na apel i już przed godziną ósmą stawili się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu.
Wśród oddających krew nie zabrakło oczywiście - kobiet funkcjonariuszek, a także pracowników cywilnych nowotarskiej komendy. Do akcji włączyli się również członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z Regionu Nowy Targ. Łącznie oddali prawie 6 litrów tego cennego leku. Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem - jednak nie wszyscy zgłaszający się mogli oddać krew. Na przeszkodzie stanęły niedawno przebyte zabiegi / operacje, a także obowiązki służbowe.
W związku z tym, iż krew jest ogromnie poszukiwanym lekiem - już teraz wszyscy zgodnie zapowiedzieli, iż w najbliższej akcji hdk - zaplanowanej na dzień 21 lipca 2015 wezmą udział.

W imieniu potrzebujących – dziękujemy.

Podziękowania składamy również dla Zb. Steskala za słodki upominek oraz K. Wadowskiego - za ufundowanie pamiątkowego gadżetu w postaci pamiątkowej smyczy.

Więcej zdjęć na http://www.ipa-kropla.com.pl

Tekst i zdjęcia: Mateusz Kapołka
Może Cię zainteresować
komentarze
op08.05.2015, 14:22
Tej pani policjant to dodać krwi a nie zabierać,jak ona bidula to przeżyje.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl