03.11.2015, 17:01 | czytano: 1754

Zmiana w oznakowaniu na przejściu granicznym w Jurgowie

Dla kierowców jadących na Słowację drogą krajową nr 49 samochodami osobowymi nic się nie zmieniło. Zmiana dotyczy tylko ruchu przygranicznego pojazdów powyżej 7,5 tony. Pod znakami ograniczającymi tonaż do 7,5 t przy przejściu granicznym w Jurgowie ustawiono tabliczki informujące, że ograniczenie nie dotyczy przewozu drogowego z lub do miejscowości Jaworzyna Tatrzańska, Zdiar i Tatrzańska Kotlina.
Zmiany zostały uzgodnione ze służbami słowackimi oraz policją. Dla ruchu tranzytowego ograniczenie tonażu nadal obowiązuje.
Droga krajowa nr 49 do granicy państwa przystosowana jest do przejazdu cięższych pojazdów, jednak jej kontynuacja po przejechaniu granicy ze Słowacją w Jurgowie już nie i dlatego wprowadzono ograniczenie do 7,5 t. Jednak słowackie służby drogowe wprowadziły wyjątki, umieszczając stosowną tabliczkę pod znakiem ograniczenia tonażu na terenie Słowacji, zgodnie z obowiązującymi tam przepisami o ruchu drogowym. Przepisy te jednak są inne niż w polskim prawodawstwie.

- By ujednolicić oznakowanie na granicy polsko-słowackiej spotkali się przedstawiciele GDDKiA O/Kraków, Komendy Wojewódzkiej Policji i KP Policji w Nowym Targu oraz przedstawiciele służby słowackiej ( Krajskie Riaditelstvo Policajneho Zboru ) z Preszowa. Na spotkaniu ustalono treść tabliczki pod znakami ograniczenia tonażu ustawionymi w Jurgowie - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA.

Ograniczenie tonażu do 7,5 t nie dotyczy przewozu drogowego tylko dla pojazdów, które docelowo jadą do Jaworzyny Tatrzańskiej, Zdiaru lub Tatrzańskiej Kotliny na terenie Słowacji, lub stamtąd wracają.

GDDKiA, opr.s/
komentarze
Głupota04.11.2015, 12:28
o wiele lat za późno
Niemcy i Ruski nie zamknęły a Unia Europejska
TAK
granicę dla handlu
w tym EUOROREGIONIE
działało to na szkodę wszystkich
może trzeba pomyśleć
o zezwoleniu dla całego ruchu przygranicznego
Zobacz pełną wersję podhale24.pl