03.12.2015, 01:02 | czytano: 2247

Szlachetna Paczka 2015 (zdj. arch.)

zdj. Michał Bachulski
"Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!" - to hasło, które przyświeca tysiącom Polaków – wolontariuszy, którzy chcą pomóc tym wszystkim, którzy mają z różnych przyczyn problemy uniemożliwiające zwyczajne życie.
Wszystko zaczęło się od Stowarzyszenia WIOSNA, które stworzyło projekt Szlachetna Paczka. Założenie jest proste: Każdy kto chce stać się kimś więcej – Bohaterem dla innych, może zaangażować się w pomaganie jako dobroczyńca, darczyńca paczki, wolontariusz. Można wpłacać pieniądze. Można dołączyć do drużyny, która robi Paczkę. Można pomóc przy rozwożeniu Paczek w swoim mieście. Można zrobić to wszystko naraz – liczą się chęci i zapał!
W liczbach SZLACHETNA PACZKA prezentuje się całkiem okazale! Łącznie pomoc otrzymało 19 580 rodzin, czyli 76 746 osób! Łączna wartość pomocy wynosi 41 236 824 zł! Paczka zjednoczyła 805 000 Polaków – to ponad 2,5% społeczności! Aby przygotować jedną Paczkę wystarczy średnio 36 osób! Te pięknie prezentujące się liczby są zasługą zwykłych (a jednak nie do końca) ludzi, którzy postanowili włączyć się do projektu. Teraz czas na Ciebie!

Jak w takim razie zrobić paczkę?

Po pierwsze należy oczywiście znaleźć rodzinę, która jest w potrzebie. Aby tego dokonać wystarczy wybrać rodzinę z internetowej bazy Szlachetnej Paczki. Następnie zaproś znajomych, z którymi będziesz mógł o wiele łatwiej przygotować paczkę. Gdy będziesz miał już swój zespół zbierzcie wszystkie rzeczy z listy potrzeb i marzeń członków potrzebującej rodziny. Pomoże Wam w tym wolontariusz – opiekun danej rodziny. Na koniec dostarczcie gotową paczkę, w weekend 12-13 grudnia do magazynu Szlachetnej Paczki w Waszym mieście. To wszystko!

Na zakończenie pragnę przypomnieć o zeszłorocznej Paczce, w której nasza drużyna wraz z 7 Nowotarską Drużyną Harcerek z ZHR’u nie tylko wspólnie wsparła jedną potrzebującą rodzinę Paczką, ale również w finałowy weekend 13-14 grudnia 2014 roku pomagała segregować i przenosić dziesiątki jak nie setki pudeł, które oczekiwały w magazynie Szlachetnej Paczki w Nowym Targu. Po tych dwóch dniach ciągłego biegania z lodówkami, pralkami, jedzeniem, ubraniami itd. uświadomiliśmy sobie, że te paręnaście godzin pracy w super atmosferze jaką tworzyliśmy razem z innymi wolontariuszami, obróciło o 180 stopni życie tych, którzy tego potrzebowali.

Czuwaj! Kamil "Kmil" Krzeszowski
---
W galerii zdj. Michała Adamowskiego z poprzednich edycji "Szlachetnej Paczki"w Nowym Targu

s/
komentarze
Wolontariuszka04.12.2015, 21:32
Zachęcam do włączenia się do akcji! Naprawdę warto!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl