17.12.2015, 21:08 | czytano: 2010

Polskie Koleje Linowe otwierają na Jaworzynie Krynickiej największy w Polsce snowpark

Narciarze i snowbordziści będą mogli próbować swoich sił na specjalnie przygotowanym terenie o długości 1000 m i około 25 m szerokości. Na miłośników sportów zimowych czekają także 8,3 km tras narciarskich ze zmodernizowanym systemem dośnieżania, najdłuższa w Polsce oświetlana trasa oraz darmowe parkingi. Start sezonu na Jaworzynie w najbliższy piątek.
Największy w Polsce snowpark – Krynistler jest położony pomiędzy koleją gondolową a krzesełkową na części trasy nr 6 na Jaworzynie Krynickiej. W jego skład wchodzi 7 skoczni różnej wysokości oraz aż 17 tzw. przeszkód jibowych czyli zakopanych w śniegu rur, poręczy i boxów o różnym stopniu trudności. Teren parku będzie dośnieżany. Narciarzy i snowboardzistów do góry będzie wywoziła czteroosobowa kolej krzesełkowa.
Dla odwiedzających Snowpark Krynistler powstały dwie linie przejazdowe o różnym stopniu trudności: pierwsza przeznaczona dla najmłodszych i początkujących oraz druga dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów.

- Za projekt, budowę, bezpieczeństwo i stałe profesjonalne przygotowywanie Snowparku zadbają eksperci i pasjonaci z Park Pirates, co gwarantuje, że amatorzy freestyle’u będą mogli spędzić niezapomniane chwile na Jaworzynie Krynickiej – mówi Patryk Białokozowicz, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKL.

Od tego roku na trasie nr 6 pod okiem doświadczonego instruktora będzie można również spróbować sił w slalomie na tyczkach. W górnej część trasy nr 1 specjalnie dla najmłodszych powstanie z kolei tzw. fun park, złożony m.in. z siedmiu nasypów śnieżnych, band i dziecięcych tyczek.

Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów na Jaworzynie Krynickiej będzie ponad 8,3 km tras o różnym stopniu trudności, w tym trasy dostosowane do nauki jazdy. Narciarze będą mogli korzystać z najdłuższej w Polsce sześcioosobowej kolei gondolowej, dwóch kolei krzesełkowych oraz siedmiu wyciągów orczykowych.

– Co ważne, aż 5,3 km naszych tras jest oświetlanych. Oferujemy m.in. najdłuższą w Polsce oświetlaną trasę liczącą 2,6 km. Od tego roku, dzięki przebudowie zbiorników na wodę, wszystkie stoki będą jeszcze lepiej i szybciej naśnieżane. To efekt przebudowy kluczowych elementów systemu naśnieżania Jaworzyny Krynickiej, której PKL dokonały w 2015 r. Dzięki rozbudowie zbiorników możliwe będzie magazynowanie o 30 proc. więcej wody niż dotychczas, co przełoży się na lepsze i szybsze śnieżenie tras narciarskich – mówi Patryk Białokozowicz.
Dzięki zmianie systemu informatycznego od tego sezonu zimowego goście Jaworzyny mogli nabyć skipass narciarski lub bilet turystyczny przez Internet.

- Przy stacji dolnej będzie dostępny skipassomat, w którym będzie można odebrać lub doładować skipass zakupiony online albo po prostu go kupić, jeśli nie mamy dostępu do sklepu internetowego. Te udogodnienia z pewnością przełożą się na skrócenie porannych kolejek do kas i większą dostępność oferty naszej stacji narciarskiej. Jestem dumny, że jako pierwsi w Polsce wprowadzamy w tym sezonie tak wygodny system zakupów – mówi Patryk Białokozowicz.

W nadchodzącym sezonie na narciarzy czekają bezpłatne parkingi przy dolnej stacji kolei gondolowej, które pomieszczą nawet 800 samochodów, a także szkółki, przedszkola narciarskie, wypożyczalnie, sklepy sportowe i hotel na stoku.
Jaworzyna Krynicka to największa stacja narciarska w Beskidzie Sądeckim oraz jeden z największych ośrodków w Polsce.

materiał prasowy
Może Cię zainteresować
komentarze
Kruger18.12.2015, 08:01
PLK SA nie istnieje
jest PKG SA _ tak dla przypomnienia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl