06.01.2016, 21:02 | czytano: 2987

Do Ludźmierza Trzej Królowie przyjechali konno (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
Królewski Orszak maszerował w święto Trzech Króli po raz pierwszy oficjalnie również w Ludźmierzu. Hasło tegorocznego Orszaku: „Nade wszystko miłosierdzie” Miłość. Pokój. Przebaczenie.
Wchodząc do Bazyliki Mniejszej na mszę św. o godz. 11 można było otrzymać korony w trzech kolorach.
Podczas mszy, którą sprawował nowy proboszcz ks. Jerzy Filek poświecono kredę i kadzidło. Po jej zakończeniu do szopki znajdującej się przed kościołem figury - dołożono figurki trzech króli, a potem Kacper, Melchior i Baltazar jadąc na koniach, otoczeni dworzanami, aniołkami i pastuszkami, w towarzystwie kapeli „Podhalanie” i orkiestry OSP poprowadzili wszystkich do "stajenki", czyli do Domu Związku Podhalan. 

Maszerowano w strojach w trzech kolorach - symbolizujących trzy kontynenty. Azję – reprezentowała Szkoła Podstawowa w Ludźmierzu w kolorze zielonym, Europę - w kolorze czerwonym gimnazjum, a niebieską Afrykę - Szkoła Podstawowa w Krauszowie. Przedszkolaki przebrane były za aniołki i pastuszki. Zwieńczeniem Orszaku były Jasełka w wykonaniu dzieci ze SP w Ludźmierzu, które odbyły się w Domu Związku Podhalan.

Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl