20.02.2016, 16:42 | czytano: 2460

Strażackie podsumowanie (zdjęcia)

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu odbyła się narada podsumowująca działalność jednostki w 2015 roku.
Naradzie przewodniczył komendant powiatowy mł. bryg. Mariusz Łaciak, który przedstawił informację z działalności komendy w roku 2015 oraz omówił zagadnienia związane ze stanem wyposażenia komendy w pojazdy i sprzęt specjalistyczny, zrealizowanymi inwestycjami i zakupami oraz omówił pracę funkcjonariuszy komendy na rzecz poprawy ochrony przeciwpożarowej. Jak mówił, w ubiegłym roku stanowisko kierowania komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu  dysponowało jednostki ratownicze PSP i OSP do 1726 zdarzeń.
Warto podkreślić, że w 2015 r. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Nowym Targu wzbogaciła się m.in. o samochód lekki ratownictwa wodnego na podwoziu Mercedes Sprinter, kontener sanitarny, natomiast JR-G w Rabce-Zdroju otrzymała motopompę przewoźną do wody zanieczyszczonej o wysokiej wydajności. Obie jednostki ratowniczo-gaśnicze zostały wyposażone też w kamery termowizyjne przy znaczącym wkładzie jednostek samorządowych, tj. Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta w Rabce-Zdroju, które użyczyło kamerę dla JRG Rabka-Zdrój.

Podsumowując swoje wystąpienie komendant powiatowy przedstawił główne kierunki działań i zamierzeń wyznaczonych dla komendy na 2016 rok. Podziękował także wszystkim obecnym za wsparcie i pomoc przy realizacji zadań.

Następnie głos zabrał zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Piotr Konar, który przedstawił działalności straży pożarnej w 2015 roku na terenie województwa małopolskiego oraz założenia do działań na rok 2016 i stan przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

Informacja i fot: mł. bryg. Piotr Krygowski - KP PSP w Nowym Targu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Smok20.02.2016, 19:58
Piękna pompa.
hobbysta20.02.2016, 16:49
ciekawy jestem tego raportu czy można go skądś ściągnąć lub przeczytać ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl