01.04.2016, 10:39 | czytano: 12459

Tak będą wyglądały skocznie narciarskie w Chochołowie (zdjęcia)

Przedstawiciele Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu spotkali się w Warszawie z wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim, żeby omówić wsparcie finansowe rządu dla budowy skoczni narciarskich w Chochołowie.
W połowie tego roku gmina ma być w posiadaniu projektu skoczni i pozwolenia na ich budowę. To czy i kiedy w Chochołowie powstaną obiekty skoczni zależeć będzie już tylko od tego, czy rząd wesprze finansowo budowę. Temu też tematowi było poświęcone spotkanie w ministerstwie.
- Minister zapewnił nas o pełnym poparciu. Komisja przy ministerstwie oceni teraz nasz wniosek i do dwóch miesięcy będzie wiadomo, jaka jest decyzja - poinformował na sesji Rady Gminy Czarny Dunajec sekretarz urzędu Michał Jarończyk.

Zdaniem wójta Józefa Babicza, uzyskanie dotacji na budowę skoczni jest realne.

Podczas spotkania zaprezentowano wizualizację przyszłych skoczni w Chochołowie (na zdjęciach w galerii). Mają tu powstać w sumie dwie nieduże skocznie K-16 i K-30 wraz z systemem sztucznego naśnieżania.

Budowę skoczni w Chochołowie poparł legendarny skoczek Adam Małysz. W lutym ub. r. podczas spotkania w Czarnym Dunajcu powiedział, że na szczeblu lokalnym skoki narciarskie upadają. Ubolewał nad tym, że na bazie jego sukcesów i Kamila Stocha, na Podhalu do tej pory nie budowano tej dyscypliny od podstaw.
- Dla mnie szokujące jest, jak słyszę, że całe Podhale na treningi jeździ do Wisły czy do Szczyrku, a na Podhalu nie ma obiektów. Tyle lat pracowałem na to, żeby od podstaw to wszystko budować i stworzyć. Stworzyło się na tych wysokich szczeblach. Skocznia powstała w Wiśle, Szczyrku. W Zakopanem powstało coś, ale nagle stanęło. W Wiśle walczyłem o to, żeby powstały małe skocznie. Wybudowano 3 piękne małe skocznie. Może z opóźnieniem, ale wykorzystano mój sukces w skokach narciarskich i to wszystko poszło do przodu. To samo może być w Chochołowie - zaznaczył Małysz.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
lor23.01.2017, 17:34
tu nie chodzi tego typu skocznie, to jest bensens , tylko zaplecze tj. skocznie na na podbudowie oluniowo-stalowej jak to jest na zachodzie co wioska takie skocznie posiada i zdaje to egzamin , a nastepnie te na rybki trafiaja do klubow. tu nie chodzi kompleksy strikte sportowe ,tylko o mozlwosc nauki danej dyscypliny sportu. a poslka to budowac cos z rozmachem , apotem w ruine popada , orlinek w karpaczu p remoncie ruina solmopol, lubawkato np, z ostatnich 20 lat.
dawid03.04.2016, 20:47
ludzie tylko by narzekali widze. a jak potem są sukcesy sportowców to każdy dumny i specjalista.
Byw03.04.2016, 15:00
W jakim celu tyle skoczni. Takie zapotrzebowanie jak na chleb?
turystka03.04.2016, 10:55
Do Optymista ...chodzi o to że takie obiekty powinny powstawać wtedy jak inne problemy we wsi nie mają miejsca ...a prawda jest taka że zadłużają to państwo coraz bardziej DOTACJE unijne są wykorzystywane w większości na obiekty sportowe termy baseny tak się dzieje w całej POLSCE a tak naprawdę korzystają z tego nie liczni ...a dług zostanie większy jak za GIERKA ...kiedyś to trzeb będzie zacząć zwracać bo nic za darmo nie ma ...a tor bobslejowy powinni zrobić w PODCZERWONEM zamiast tej dziurawej drogi ładniej by wyglądało niż teraz...
optymista02.04.2016, 21:31
Widać tu na tym forum, ilu mamy znowu oponentów, budowy tejże skoczni. To samo było z lodowiskiem, dzisiaj jakoś cicho siedzą z tym tematem, ponieważ nie ziściły się ich straszne prognozy co do opłacalności tego obiektu, a tu masz babo placek, lodowisko ma się świetnie, pomysł był znakomity, sam korzystam i jestem w pełni zadowolony. Teraz jak jest pomysł na skocznię, to jest i pożywka dla tych, którym żaden pomysł nie odpowiada, no bo znowu będzie sukces a to jest już bolesne dla opozycji. Wg. nich to robić tylko takie rzeczy, które by im zapewniły za darmo wszelkie wygody za które powinno się samemu płacić. A jak chce się coś zrobić dla dobra ogółu a tym bardziej dla dzieci i młodzieży, to na co to, po co to, itp. itd. byle obrzydzić stosunek wobec władzy. Niechaj powstanie ta skocznia na której niech chociaż jeden ujawni się talent na miarę wspaniałego, niezapomnianego Adama Małysza. Wtedy będziemy wszyscy z takiego sukcesu dumni, łącznie z dzisiejszymi malkontentami.
Jakutan02.04.2016, 10:05
do Wodnik. W Krakowie woda pod względem jakości jest druga na świecie, po Singapurze. Ok. 2 tygodni temu informowały o tym fakcie media. Nawiasem, dzięki najnowocześniejszym technologiom, m.in. ozonowanie, lampy UV czy elektroliza zamiast chlorowania.
he he01.04.2016, 21:58
Młodzi górale będą trenować skoki do autobusu ...wiozącego ich na roboty do Niemiec, niech żyją sportowcy .. no dobra żartuje
turystka01.04.2016, 20:52
Stara skocznia gnije ...a jakie chaszcze w jej otoczeniu ...szpetna wizytówka koło drogi międzynarodowej ...ale sołtys z gminą zajęty pierdołami typu skocznia ...przyklaskują głupocie pseudo biznesmenów w Chochołowie ...a faktycznie strach pić wodę z wodociągu co chwila skażonego bakterią ...i to jaką ...ukłony w stronę głupoty od wieków wiadomo że najgorszy z dziada pan "nowobogacki''
wodnik01.04.2016, 16:05
A co z wodociągiem we wsi .U nas woda gorsza niż w Krakowie ludzie co chwila wody nie mają a jak jest to z zapaszkiem.Jak poleje to ludzie kible okupują.Ciekawe co będzie w lecie jak znowu przyjdzie susza.Na to pieniędzy nie ma ale na skocznie owszem.
turystka01.04.2016, 15:18
Do kto nie skacze ten na lodowisko...święta racja na pewno tak jest we wsi sto problemów co drugi dom pusty ...ale na pewno liczą na zyski bo tak naprawdę skacze trzech i wiadomo o kogo chodzi ...jednym słowem GUMULASTE sportem stoi ...bodej ta bodej
alik01.04.2016, 14:06
Daj Boże. Byle szybko!!!!!!!!!!!
Władek01.04.2016, 13:23
ciekawe ile lat będzie gniła jak stara .......??????
por01.04.2016, 12:27
Prima Aprilis!?
A 16% gminy skanalizowane tylko!
Kto nie skacze ten na lodowisko...01.04.2016, 12:23
Niestety to nie żart, tylko stawianie samemu sobie kolejnego "pomnika" przez wójta... Szkoda, że będą skocznie dla nielicznych, a ceny ścieków dla wszystkich takie, jakby rury były platynowe...

P.S. Kto tak bardzo lobbował za tą skocznią? Chodzą słuchy, że "prężny przedsiębiorca" z Chochołowa...
Eddie the eagle01.04.2016, 12:17
Haha- wygląda prawie tak samo jak skocznia mamucia na Gubałówce :D
.01.04.2016, 12:11
To nie jest prima aprilis, poczytajcie w internecie.
wojtek01.04.2016, 11:59
Prima Aprilis!!!!:)
obserwator01.04.2016, 11:31
prima aprilis :)
Lodołamacz01.04.2016, 10:44
A jak będzie wyglądał nowy tor bobslejowy w gminie Czarny Dunajec. Jest już projekt ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl