10.06.2016, 00:10 | czytano: 1673

Ultra Sky Marathon Babia Góra - zapowiedź filmowa

zdj. ruszsie.org
W sobotę 11 czerwca br. odbędzie się 3 edycja biegów rozgrywanych w ramach Ultra Sky Marathon Babia Góra.
W ramach wydarzenia biegacze wystartują na 4 głównych dystansach:
- Ultra Sky Marathon 6xBabia - 100 km
- Ultra Sky Marathon 3xBabia - 70 km
- Ultra Sky Marathon 1xBabia - 42.5 km
- 1/2 Sky Marathon Babia - 23 km
Dla uczestników 6xBabia przewidziane są dodatkowe klasyfikacje: po 4xBabia oraz 5xBabia.

W programie przewidziane są także biegi dla dzieci oraz animacje dla najmłodszych uczestników.

Najdłuższy dystans, Ultra Sky Marathon 6xBabia to bieg jakiego w Polsce jeszcze nie było, to bieg, którego nikt jeszcze nie ukończył w limicie czasu. To jeden z najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce, to 100 km, +8000 m przewyższenia i limit czasu tylko 17 godzin. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu to wyzwanie tylko dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników.

Wszystkie dystanse zaliczane są do Pucharu Polski Skyrunning 2016.

Strome podbiegi, przeprawa przez strumień, skały, ubezpieczenia łańcuchami i klamrami oraz odcinki poza szlakami – tak wygląda legendarny bieg Regatta – Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra na dystansie ponad 100 km, którego... nikt nigdy nie ukończył jeszcze w limicie czasu, a niewielu śmiałków w ogóle się z nim zmierzyło! Na szczęście organizatorzy przygotowali również krótsze wyzwania, co wcale nie znaczy, że mniej wymagające...

Wyzwanie Babiej Górze rzucił Robert Janiec, który postanowił przebiec Regatta - Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra dla chorej Lenki Cholewy z Suchej Beskidzkiej, która urodziła się z wrodzonymi wadami obustronnymi kończyn dolnych. Obecnie przechodzi operacje i ciągłą rehabilitację, by kiedyś mogła samodzielnie chodzić. Robert Janiec, ratownik górniczy, sam doświadczył bardzo ciężkiego wypadku. Na starcie Ultra Sky Marathon 6xBabia Góra (z przewyższeniami + 8000 m) stanie po raz drugi, tym razem każdy kilometr dedykując dwulatce. Poszukiwani są sponsorzy, którzy wesprą inicjatywę, a Robertowi dodadzą wiary w ukończenie biegu. „Obiecuję, nie poddam się” – deklaruje twardo Robert.

Dla tych, którzy spróbują się zmierzyć z najdłuższym biegiem 6xBabia Góra, organizatorzy przewidują możliwość wcześniejszego zejścia z trasy i zakończenie zmagań na dystansach 86 km (5xBabia) i 77 km (4xBabia). Pozostałe dystanse biegowe to: Regatta - Ultra Sky Marathon 3xBabia Góra: 70 km i 5500 m przewyższenia Regatta - Sky Marathon Babia Góra: 42,5 km i 3000 m przewyższenia.
Regatta - 1/2 Sky Marathon Babia Góra: 23,5 km i 1450 m w pionie.
Przygotowano również trasy dla najmłodszych. W zawodach Mały Chaszczok, Średni Chaszczok i Duży Chaszczok na dystansach od 300 do 1200 m pobiegną dzieci w wieku od 8 do 16 lat. Animacje i warsztaty w Ośrodku Turystyczno-Narciarskim Mosorny Groń poprowadzi Klub Odlotowych Mam. Powstanie tu wioska indiańska, a wrażeń dostarczy zabawa w namiocie tipi, przejście tunelem, chusta animacyjna oraz malowanie twarzy. Dzieci zabawią się także w łapaczy chmur.

Po wszystkich zmaganiach biegowych najwytrwalszych organizatorzy zapraszają w sobotę, 11 czerwca o godzinie 22.00 na pokaz filmu „Dymus Dokument”. Film opowiada o pracy fotografa Piotra Dymusa, autora tak niesamowitych ujęć, że każdy biegacz biorący udział w zawodach marzy o zdjęciu wykonanym przez niego. Reżyserem jest Krzysztof Zaniewski, twórca filmów sportowych i przyrodniczych oraz realizator materiałów na największych imprezach ultra w Polsce. Jest on również autorem klipu promującego Regatta-Ultra Sky Marathon Babia GóraZmagania na Babiej Górze już w najbliższy weekend. Na listach startowych pozostały nieliczne wolne miejsca.
Szczegóły wydarzenia: www.ruszsie.org.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl