29.06.2016, 09:24 | czytano: 2453

Góralskie Posiady Szlachtowskie (zdjęcia)

Mieszkańcy wsi Szachtowa w gminie Szczawnica bawili się na corocznej biesiadzie zorganizowanej przy remizie OSP.
Występy sceniczne rozpoczął zespół „Mali Szlachtowianie”, działający pod kierownictwem sołtys wsi Jolanty Salamon. Chociaż zespół powstał zaledwie pół roku temu i był to ich pierwszy występ, już zaprezentował bardzo ciekawy program złożony z tradycyjnych góralskich śpiewów i tańców, w tym zbójnickiego, okraszonych rymowaną gawędą w wykonaniu jednego z członków. Zespołowi przygrywała muzyka „Jaworcanie” z Jaworek.
Następnie uczestników festynu zebranych przy remizie OSP bawili seniorzy ze stowarzyszenia „Bajarze znad Grajcarka 60+”. Przedstawili ciekawy, humorystyczny program z góralskimi żartami, wierszami i piosenkami.

Potem sceną zawładnęli najmłodsi – dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej. Milusińscy przedstawili spektakl taneczny, który przygotowany został na tegoroczną edycję Festiwalu Baśni i Bajek – „Stworzenie górala”. Kolejnymi wykonawcami, występującymi na Biesiadzie Szlachtowskiej, był zespół folklorystyczny „Dolina Dunajca” z Nowego Sącza, który przedstawił góralskie śpiewy i tańce.

Nie zapomniano także o konkursach dla dzieci i dorosłych, które prowadził szczawnicki radny Jacek Śliwiński. Można było także wygrać los na loterii prowadzonej przez sołectwo.
Na zakończenie dnia znane przeboje latynoskie i polskie zagrał znany i lubiany na naszym regionie duet z Boliwii – Ahaju Fusion.

A jeśli komuś było mało całodziennej zabawy, mógł się wyszaleć na trwającej do późnych godzin nocnych dyskotece.
Organizatorami Góralskich Posiadów Szlachtowskich był Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica oraz Sołectwo Szlachtowa.

AL./JD.
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl