04.07.2016, 08:10 | czytano: 3752

Rycerze złożyli ofiarę z krwi...

zdj. organizatora
Z inicjatywy klubu HDK Kropla przy IPA Nowy Targ oraz Rycerzy Kolumba Nowy Targ w salce Domu Katechetycznego kościoła parafialnego pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa zorganizowana została akcja honorowego krwiodawstwa. Dobry przykład dali sami organizatorzy.
Krew pobierały pracownice Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Targu.
- Krew oddało 18 osób, co daje 8,10 litrów tego cennego leku. Akcja spotkała się ogromnym zainteresowaniem - jednak nie wszyscy zgłaszający się mogli oddać krew. Na przeszkodzie stanęły niedawno przebyte zabiegi, operacje oraz zażywane leki. Jednak, już teraz wszyscy zgodnie potwierdzili potrzebę organizowania podobnych akcji. Podziękowania składamy dziekanowi dekanatu nowotarskiego ks. prałatowi Stanisławowi Strojek za udzieloną pomoc w przeprowadzeniu akcji. Podziękowania należą się również dla Zbigniewa Steskala za tradycyjny słodki upominek oraz K. Wadowskiego - za ufundowanie pamiątkowego gadżetu - podsumowują niedzielną akcję organizatorzy.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
KofC06.07.2016, 14:31
Świetna akcja 18 jednostek krwi uratuje dobrych kilku, kilkunastu ludzi. Częściej w ciągu roku proszę organizować takie akcje. Brawo !
Obserwator06.07.2016, 07:32
a ci rycerze Kolumba to co to takiego?
olać miernoty04.07.2016, 23:17
I jak tam @szuser - ulżyło jak rzygnąłeś żółcią?

Zawsze znajdą się szmaciarze, którzy pod płaszczykiem pouczania i dopominania się o szacunek dla jednych - obrażają innych.

Żal ci, że ktoś organizuje takie ważne akcje? Pochwal się co ty robisz. Aaaaa- nie pochwalisz się. Nie możesz. Będziesz udawał, żeś z tych co to nie robią szumu medialnego. A prawda jest taka, że nic nie robisz tylko plujesz. Żal mi cię.
szuser04.07.2016, 21:52
"Rycerze złożyli ofiarę z krwi..."

No trochę umiaru w tej apologetyce proszę,

Przez dziesiątki lat, dziesiatki tysiecy ludzi oddawało i nadal oddają honorowo krew i do głowy nigdy im nie przyszło aby czynić z tego szum medialny. Towarzystwo wzajemnej adoracji i tyle, tacy z nich rycerze jak z węgla kamiennego kamień węgielny.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl