18.07.2016, 09:40 | czytano: 1385

Deszczowa biesiada pod Wierzbą

Fundacja Dzieci Pienin wraz z Gminnym Centrum Kultury w Krościenku zaprosili na drugą w tym sezonie Biesiadę Pienińską do krościeńskiego amfiteatru Pod Wierzbą.
Na scenie zaprezentował się zespół dziecięcy „ Szlachtowianie”. Odbywały się również pokazy przygotowane przez ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji Operacyjnej w Krościenku. Goprowcy opowiadali zebranym mimo padającego deszczu turystom oraz mieszkańcom Krościenka o swojej pracy, pokazywali sprzęt, którym dysponują. Ratownicy przeprowadzili również akcję pozorowaną, podczas której zademonstrowali, jak należy poprawnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo- oddechową. Chętni mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem goprowców. Na placu obok amfiteatru odbywała się degustacja potraw regionalnych.
Na zakończenie Gabriel Marcinów - aktualny mistrz Polski w trialu oraz Sebastian Cyrwus – zawodnik Mistrzostw Polski przeprowadzili dla najbardziej wytrwałych, którym nie straszny był padający deszcz, pokaz swoich umiejętności. Warunki były trudne. Nie obyło się bez wywrotki jednego z motocyklistów. Na szczęście pomoc będących na miejscu ratowników GOPR nie była w tym przypadku potrzebna. Ten krótki pokaz był przedsmakiem, tego co wydarzy się w sierpniu.

Imprezę prowadzili Józef Szałwia oraz Ryszard Wojtarowicz. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Musieli oni odwołać część występów.

Weronika Błażusiak
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl