10.08.2016, 21:10 | czytano: 1177

Wielki finał festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Koncert finałowy wieńczący siódmą edycję Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum” będzie należał do międzynarodowej obsady. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Pieninach, przy organach zasiądzie znakomity koreański organista Jisung Kim, który zaprezentuje współczesną muzykę organową oraz swoje improwizacje organowe na tematy koreańskie.
Profesor Jisung Kim to czołowy koreański organista. Studiował grę na fortepianie i organach w Korei oraz w Niemczech. Prowadzi klasę organów w Uniwersytecie Luterańskim w Seulu, organizuje koncerty organowe w największym w Korei Południowej Centrum kulturalnym Sijong Center w Seulu. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów organowych, jest stałym gościem festiwali organowych w Japonii, w Chinach oraz w większości krajów europejskich. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, także koreańskiej, wielu kompozytorów dedykuje mu swoje utwory.

W części kameralnej usłyszymy znakomity chór Amerlingchor z Wiednia pod dyrekcją Julii Czepiel. Usłyszymy m.in. utwory kompozytorów epoki romantyzmu, jak również znane wszystkim tematy muzyczne z filmów. Muzyka chóralna wspaniale wkomponowuje się we wnętrze kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku. I tym razem z całą pewnością tak będzie.
Koncert już 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

mat. prasowy, s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl