14.08.2016, 15:20 | czytano: 1638

Wielki finał Festiwalu Pieniny - Kultura Sacrum

W kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n/D odbył się koncert finałowy Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum. Miał on wymiar międzynarodowy.
Publiczność przywitała Agnieszka Radwan-Stefańska, która podziękowała osobom i instytucjom dzięki którym Festiwal gości w Krościenku po raz siódmy. Następnie wystąpił znakomity chór Amerlingchor z Wiednia pod dyrekcją Julii Czepiel, przy akompaniamencie czołowego koreańskiego organisty - Jisunga Kima. W repertuarze znalazły się utwory takich kompozytorów jak m.in: Langlaisa, Mooorego oraz Hakamiego.
Profesor Jisung Kim to czołowy koreański organista. Studiował grę na fortepianie i organach w Korei oraz w Niemczech. Prowadzi klasę organów w Uniwersytecie Luterańskim w Seulu, organizuje koncerty organowe w największym w Korei Południowej Centrum Kulturalnym Sijong Center w Seulu. Zasiada w jury międzynarodowych konkursów organowych, jest stałym gościem festiwali organowych w Japonii, w Chinach oraz w większości krajów europejskich. Specjalizuje się w wykonawstwie muzyki współczesnej, także koreańskiej, wielu kompozytorów dedykuje mu swoje utwory.

Weronika Błażusiak, pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl