Strażacy nie zapominają o swoim koledze, który uległ ciężkiemu wypadkowi podczas prac społecznych. Stanisław Budz z Bukowiny Tatrzańskiej, który po upadku z dużej wysokości doznał przerwania rdzenia kręgosłupa, znalazł pracę na cywilnym stanowisku w zakopiańskiej komendzie.
Zdobyto pieniądze i dostosowano obiekt Komendy, aby druh mógł w nim bez przeszkód się poruszać i pracować. Pieniądze pozyskano z Komendy Głównej PSP w Warszawie oraz Starostwa Powiatowego w Zakopanem, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej uległ wypadkowi 13 września 2014 r., podczas obcinania gałęzi na drzewach przy miejscowej szkole. To wtedy nagle upadł z dużej wysokości. Od samego początku strażacy rozpoczęli akcje pomocy dla swojego kolegi. Dzięki zebranym pieniądzom udało się opłacić koszty leczenia i turnusy rehabilitacyjne, pozyskać i zakupić wózki inwalidzkie. Przystosowano dla niego samochód, dzięki czemu może go samodzielnie prowadzić.
Sam Stanisław Budz przyznaje, że praca w Komendzie Powiatowej PSP w Zakopanem, jest dla niego przejawem ogromnej pomocy, jakiej doświadczył ze strony kolegów strażaków. - Pracę w komendzie rozpocząłem w czerwcu ubiegłego roku – mówi młody strażak. – To dla mnie naprawdę ważna rzecz, że człowiek czuje się ponownie potrzebny, musi sprostać obowiązkom, jakim jest praca, a wtedy to mobilizuje. Fajne jest również to, że zostałem, tak dobrze przyjęty przez wszystkich.
Strażacy widząc, że ich kolega pomimo swojej niepełnosprawności ma nadal ogromny zapał do życia i wiele planów, cały czas zamierzają mu pomagać. Chcą wspomóc go jeszcze w zakupie leków, opłacie turnusów rehabilitacyjnych, specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, a także w pokryciu kosztów związanych ze studiami zaocznymi.
Stanisław Galica, komendant powiatowy PSP w Zakopanem, apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty nawet drobnych datków na konto fundacji: „Strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowinie Tatrzańskiej i Ludzi Dobrej Woli na rzecz Stanisława Budza”.
Józef Słowik