29.08.2016, 21:13 | czytano: 2368

Nocne Bieganie ze szczytnym celem

W sobotę plac przy Dworku Gościnnym wypełnili biegacze. W trakcie trwania zawodów zbierano pieniądze na dalszą rehabilitację małego wojownika - Wojtusia Sobierskiego.
Jako pierwsi startowali najmłodsi. Mieli oni okazję zmierzyć się z trasą: 100m, 500m, 800m lub 2km. Ten ostatni dystans mogli pokonać również dorośli biegacze. Warto tu zaznaczyć, że pierwsze miejsce zajął zastępca burmistrza Szczawnicy Tomasz Moskalik, natomiast sekretarz Miasta Tomasz Ciesielka uplasował się na drugiej pozycji.
W nocnych biegach brali udział zawodnicy nieco starsi i bardziej wprawieni w biegach górskich. Przygotowano dla nich dwie trasy - 6 i 15 kilometrową. Krótsza trasa prowadziła do schroniska pod Bereśnikiem. Przewyższenie wynosiło 320m. Najwyższy punkt znajdował się na wysokości 696 m.n.p.m.
Dłuższy dystans biegł przez schronisko pod Beresnikiem, Dzwonkówkę , Przysłop oraz Sewerynówkę. Przewyższenie wynosiło 720 metrów, a najwyższy punkt trasy znajdował się na wysokości 983 m.n.p.m.
Na zakończenie mama Wojtka – Agnieszka Sobierska podziękowała Bartoszowi Ciesielce za zorganizowanie imprezy, wręczając mu symboliczną statuetkę. W zawodach wzięła udział ponad setka biegaczy z całej Polski.
Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji
Operacyjnej Szczawnica oraz strażacy z OSP Szczawnica.

Wojtuś Sobierski ma 5 lat, cierpi na mózgowe porażenie dziecięce w wyniku niedotlenienia okołoporodowego. Wojtek zmaga się również z głębokim niedosłuchem. Chłopiec mimo swoich dysfunkcji jest zawsze uśmiechnięty, mądry i rezolutny.

Wyniki biegów nocnych:
6 km:
Kobiety:
1. Anna Stelmach
2. Natalia Mastalska
3. Alicja Trzebunia

Mężczyźni :
1. Paweł Jasiurkowski (rekord trasy: 30 min 46sek)
2. Krzysztof Kułakowski
3. Jakub Bańkosz
Dystans 15 km jako jedyna kobieta pokonała Sabina Bisztyga

Mężczyźni:
1. Sebastian Florek
2. Grzegorz Kąkol
3. Sebastian Ciesielka

Weronika Błażusiak pieniny24
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl