07.09.2016, 20:16 | czytano: 2164

Nocne zawody rowerowe w Zakopanem

zdj. Julita Chudko
Najszybsi rowerzyści zjazdowi w Polsce zmierzą się po raz dziesiąty… po ciemku! 23 i 24 września, przy świetle czołówek będą pędzić pomiędzy drzewami na kultowym stoku Harenda.
Już w piątek rowerzyści downhillowi na w pełni amortyzowanych rowerach będą trenować na trasie mierzącej ponad 1000 metrów wypełnionej skoczniami, ostrymi bandami i stromymi ścianami. Najważniejszym punktem dnia będą zawody Kärcher Dual Slalom, czyli równoległe wyścigi, które w systemie pucharowym wyłonią najszybszego zawodnika i zawodniczkę! Podobnie jak w przypadku slalomu narciarskiego zawodnicy będą omijać tyczki wbite na trawiastym stoku.
Po mocnej piątkowej rozgrzewce przyjdzie czas na sobotni Joy Ride Night Downhill. Jak co roku eliminacje odbędą się za dnia, finały natomiast przy sztucznym świetle. Są to jedyne w Polsce zawody zjazdowe rozgrywane w nocy, w których zawodnicy muszą użyć również własnego oświetlenia. Rowerzysta lecący przy świetle czołówki ponad 12 metrów to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Co więcej nie zabraknie dwóch małych konkursów.

Pierwszy to zjazd w najlepszym przebraniu, gdzie zadaniem zawodnika jest pokonanie trasy w „ekstrawaganckim” stroju. W poprzednich latach pojawiła się Panna Młoda, Borat, Batman, chirurg i wielu innych. Kogo zobaczymy w tym roku?
Drugim równie widowiskowym konkursem jest „Whip Contest”, czyli zawody na najlepszy skok rowerowy na wielkiej skoczni umiejscowionej tuż przy linii mety.

Kiedy pył na downhillowej trasie opadnie, nagrody od Fox’a, Maxxis’a, Mitko i Kärcher’a zostaną rozdane, a rowery odłożone w bezpieczne miejsce, to ponownie riderzy i widzowie spotkają się w klubie Le Scandale, aby uzupełnić niedobory płynów w organizmie…
Więcej informacji o imprezie znajduje się na stronie nightdownhill.joyride.pl.

Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl. Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury.

mat. prasowy, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl