28.09.2016, 13:02 | czytano: 2858

Urodziny Krzywej Jabłonki (zdjęcia)

Spontanicznie i bez długich oficjalnych przemówień uczczony został jubileusz 2.lecia Galerii "Krzywa Jabłonka" w Szczawnicy. Przyszli przyjaciele i rodzina jej właścicielki - Joanny Dziubińskiej, by pogratulować, podziękować za dotychczasową działalność na niwie szerzenia kultury i życzyć kolejnych równie udanych lat.
Już od progu galerii grała muzyka "Biołopotocanie". Asia, jako prawdziwa czarodziejka, która zamieniła szopę w świątynię sztuki, została uhonorowana przez przyjaciół z PSO z UU "Perła" i p. Ewę Zachwieję - czarodziejskim kapeluszem, berłem w kształcie jabłka, którym będzie sprawować rządy oraz tortem! Sukcesu gratulowała siostrzenicy Anna Madejowa wraz z mężem Józefem Madeją, a dalej, wewnątrz "Jabłonki", kolejni goście. Pięknie złożył swe życzenia, w imieniu własnym oraz małżonki, prof, Ludwik Frey, wykorzystując piękny cytat na temat artystów i sztuki z "Bez dogmatu" H. Sienkiewicza. Zakończył "botanicznie" - by Asia i jej sztuka, tak jak kwiat mogły kwitnąć i rozwijać się przez całe życie. Dodatkiem do tych miłych słów stał się torcik Sachera z logo "Krzywej Jabłonki"!
Ten dzień zbiegł się drugim, równie ważnym wydarzeniem. Otóż po raz pierwszy, w swojej własnej galerii, indywidualną wystawę miała Joanna Dziubińska! Ta wzorowa opiekunka artystów, dobra dusza wszelkich twórców i bezpieczna przystań poszukujących sztuki do tej pory nie pomyślała o sobie! Aż dopiero sprowokowana przez dziennikarza Radia Kraków, redaktora Jana Stępnia, przyrzekła zaprezentować ekspozycję własnych dzieł! Joanna jest mistrzynią w dziedzinie techniki decoupage! Ozdabia nią przedmioty codziennego użytku, kasetki, butelki i inne cudeńka. Wyspecjalizowała się w wykonywaniu ikon metodą transferu, stosując specjalne, autorskie techniki postarzania swoich prac.

Podczas wernisażu wystawy i obchodów dwulecia Joanna zaprezentowała wspaniałą kolekcję ikon, swych ulubionych wizerunków Matki Bożej, Chrystusa i świętych pańskich. Drugą interesującą ją dziedziną sztuki jest fotografia. Właścicielka Krzywej Jabłonki fantastycznie uwiecznia pejzaże górskie, starą architekturę, kwiaty i portrety. Na swojej pierwszej "jabłonkowej" wystawie skupiła się na przepięknych krajobrazach czarno-białych i w sepii oraz elementach architektury.

Galerię można odwiedzać codziennie w Szczawnicy przy ul. Pienińskiej 4. Można się także wcześniej umówić pod nr tel. 608 154 522 lub 515 100 817.

Alina Lelito, Weronika Błażusiak, pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl