25.10.2016, 21:39 | czytano: 3163

List. "A gdzie podjazdy dla wózków?"

NOWY TARG. "Chciałabym poruszyć pewna kwestie. Piękny, ciepły dzień duża liczba mieszkańców wykorzystała ja na robienie porządków na grobach najbliższych. Ja wpadłam na ten sam pomysł. Spakowałam potrzebne rzeczy, synka włożyłam do wózka i ruszyliśmy" - pisze w liście do redakcji nasza czytelniczka.
"Główne wejście pięknie odnowione, nowe schody, podjazd dla wózków super. Problem zaczął się po przekroczeniu bramy. Gdyż tam również w każdą z trzech stron zrobiono nowe schody ale chyba zapomniano, że są rodziny z dziećmi. Nigdzie podjazdu dla wózków! Musiałam najpierw wytaszczyć synka z wózkiem a potem biec po resztę rzeczy. Dla mnie to skandal. Proszę o interwencję w tej sprawie".
oprac. r/ źródło: kontakt@podhale24.pl
zobacz także
komentarze
Jaga02.11.2016, 14:06
Do: " po co ta panika" i " przecież tam zawsze schody były"

To że coś było, nie oznacza ze nie może być lepsze. Trzeba robić prace remontowe z głową i wizją. Na ogół stosuje się teraz zasadę, że prace remontowe różnych dojazdów, wejść do miejsc publicznych obejmują też wykonywanie podjazdów. Tutaj ktoś projektując remont uznał że było to jak było i będzie dalej a nie pomyślał o zaleceniach dot. łamania barier. Wszystkie wejścia na cmentarz powinny być przystosowane dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. I przy okazji remontu wejścia głównego należałoby to uwzględnić. Czasem jednak logika szwankuje, gospodarność również. Obserwowałam remont ulicy Sikorskiego. Pięknie to wyglądało. Zakończono wykopy, położono nawierzchnię, tu i ówdzie wyrównano pobocza po to aby parę dni później spore połacie tej nawierzchni zrywać , bo trzeba podnieść studzienki. Wyrównane obrzeża, zagrabione, podsypane ziemią znowu się wykopuje bo trzeba ustawiać znaki. A koszty rosną i robocizny i materiałów. Ktoś nie umie sensownie opracować harmonogramu robót. A efekty odczuwamy my szarzy zjadacze chleba.
fan rozczochranej26.10.2016, 21:49
@Matka, myślę że jak powstanie color park to problem zniknie podobnie zresztą, jak wózki u niektórych młodych rodziców :)
odwiedzający26.10.2016, 11:53
Jak wykonywali ten remont schodów to zapytałam szefa robót , bo akurat był na cmentarzu gdzie będą podjazdy dla wózków ,usłyszałam ,żę w ich robotach tego nie ma jako wykonanie , a może kiedyś padnie decyzja o założeniu specjalnych szyn.
Zdegustowana26.10.2016, 07:08
Do "po co ta panika" czy autor tej wypowiedzi pchal kiedyś wózek pod tą straszna górę obok cmentarza? Albo z niej zjeżdżal? Jest stroma pełno na niej piasku. Można się poślizgnac i nieszczęście gotowe. Tak są inne wejścia ale ja jako matka z dzieckiem poruszająca się pieszo nie mam siły i czasu nadkladac drogi, żeby iść pod szpital. To jest główne wejście więc powinno być dostosowane do wszystkich mieszkańców! A co z wózkami inwalidzkimi?
MF26.10.2016, 06:37
A gdzie byli inspektorzy nadzoru niech robia na wlasny koszt teraz i po klopocie..
Robson26.10.2016, 00:39
Wielki szacunek dla tej Pani! Ja ledwo "solo" dochodzę na tą "golgotę", a pchając jeszcze wózek to musiałbym w połowie schodów obóz rozbić. Pomysłodawcy wdrapania się z wózkiem od ul. Zacisze gratuluję ułańskiej fantazji, podobnie jak i projektantowi schodów za bramą cmentarza.
po co ta panika?25.10.2016, 23:38
Wózkiem można wjechać drogą obok cmentarza (ul. Zacisze) i potem wjechać na cmentarz boczną bramą. Są również drogi dojazdowe; Skotnica i Szpitalna - nawet z chodnikiem dla pieszych a potem bramy też bez schodów.
kids25.10.2016, 22:17
Dzieci przypinamy do bramy wejściowej.
przecież tam zawsze schody były25.10.2016, 22:01
a czy tam nie były zawsze schody i je odnowiono ?
Matka25.10.2016, 21:54
Podpisuje sie pod tym... W ogole w Nowym Targu do wiekszosci sklepow z wozkiem ciezko wejsc bo nie ma podjazdow. Nawet w jednej z nowotarskich galerii wyjscie na gore z wozkiem badz na wozku inwalidzkim jest wrecz niemozliwe. Co prawda sa schody ruchome, w jedna tylko strone :-/ czyli na gore. Ale i tak jest zakaz wchodzenia na nie z wozkami hehe. A windy brak!! Na dol tylko zwykle schody... Matki z dziecmi nie musza chodzic po sklepach?! Tak samo na wozkach inwalidzkich... Porazka
Zobacz pełną wersję podhale24.pl