28.10.2016, 13:10 | czytano: 2083

Malarstwo Adrianny Snochowskiej

zdj. Piotr Korczak
Pochodząca z Płocka, mieszkająca obecnie w Zakopanem Adrianna Snochowska zaprezentowała swoje obrazy w Cafe&Gallery STRH w Zakopanem.
Adrianna Snochowska od 2007 - 2013 roku mieszkała mieszkała w Ballycastle Irlandii Północnej, skąd przeniosła się do Phnom Penh w Kambodży poznać różnorodność kolorów i faktur niezwykłej kultury Khmerów.
Zajmuje się przede wszystkim malarstwem olejnym, ale często sięga do innych mediów. Eksperymentuje również z rzeźbą. Jej obrazy często zaczynają się dzikim luźnym stylem a następnie poprzez nakładanie warstw na warstwę przekształcają się w detaliczną pracę pędzla.

Adrianna maluje od 1999 roku i jest samoukiem. Początkowo zaczynała od prac graficznych i martwej natury ale w ostatnich latach przeniosła się do bardziej abstrakcyjnego stylu. Przede wszystkim malarstwo jest dla niej osobistą medytacją, okazją do relaksu i ucieczką od codziennego życia, a największą inspiracją dla niej jest muzyka, która jak mówi sama artystka "pozwala interpretować piękno i kolory świata w innym wymiarze" nazywa to sztuką pozytywną.

oprac. pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl