14.11.2016, 14:53 | czytano: 2091

Egzamin wstępny do Grupy Beskidzkiej GOPR

Grupa Beskidzka GOPR ogłosiła termin egzaminu wstępnego dla wszystkich chętnych, którzy pragną nieść pomoc w górach.
Egzamin składa się z kilku części: 7 stycznia zostanie sprawdzona wiedza topograficzna (szczegółowo teren działania Grupy), kandydaci będą musieli także zaprezentować swoje narciarskie umiejętności. Następnego dnia odbędzie się sprawdzian wiedzy na temat gór oraz test kondycyjny.
Wymagania formalne:
1. Złożenie kompletu dokumentów:
formularz zgłoszeniowy (http://gopr.org.pl/kandydat.pdf), zaświadczenie lekarskie, opinia 2 ratowników wprowadzających do GOPR, 2 zdjęcia.
2. Wiek: minimum 18, maksymalnie 40 lat.
Termin i miejsce składania dokumentów:
Osobiście lub pocztą do 23 grudnia, Centralna Stacja Ratunkowa w Szczyrku, ul. Dębowa 2. Niedostarczenie kompletu dokumentów w terminie skutkuje niedopuszczeniem do egzaminu wstępnego.

Szczegółowe informacje: Szef Szkolenia GB GOPR Jacek Jawień, jacek.jawien@beskidy.gopr.pl.

Osoby które pozytywnie przejdą wszystkie testy, zostaną przyjęte w poczet członków kandydatów Grupy Beskidzkiej GOPR. Następnie będą musiały przejść minimum dwuletni okres kandydacki w ramach którego ubiegający się musi wykazać się intensywną działalnością górską i ukończyć kurs ratownictwa I stopnia zakończony egzaminem. Po nim i po uzyskaniu pozytywnej oceny działalności, Uchwałą Zarządu Grupy, będzie mógł złożyć uroczyste Przyrzeczenie na ręce Naczelnika Grupy Beskidzkiej GOPR.

źródło: Grupa Beskidzka GOPR, opr. ah/
zobacz także
komentarze
Alek14.11.2016, 18:36
Nie maja swoich stron lokalnych. Na Podhalu tez działa GOPR
Zobacz pełną wersję podhale24.pl