18.11.2016, 19:12 | czytano: 2525

Premiera nowej płyty De Press

Od 18 listopada w sklepach można nabyć nową płytę zespołu De Press, na której znalazły się utwory dotyczące wydarzeń z Poznańskiego Czerwca 1956 roku.
Płyta zatytułowana „’56” opowiada o pierwszym poważnym zrywie ludzi pracy w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Lider zespołu Andrzej Dziubek na stronie internetowej zespołu zwraca uwagę, że styl muzyczny który reprezentuje „De Press” dobrze oddaje ducha tamtych wydarzeń: „Rock and roll to muzyka akcji, muzyka ulicy, dlatego wydarzenia czerwca to dla mnie temat naturalny. Jest w tym siła i autentyczność przez to czuję co dzieje się na ulicy … bo jestem wrażliwy na ucisk ludzi przez totalitarne systemy”.
Autorami niektórych tekstów są uczestnicy tamtych tragicznych wydarzeń, jak w przypadku piosenki „Rozstrzelano moje serce w Poznaniu” – jest to jeden z najważniejszych wierszy mieszkającej wówczas w Poznaniu Kazimiery Iłłakowiczówny.
Utwory z albumu „’56”, nawiązują do najistotniejszych dla zespołu zagadnień z najnowszej historii Polski, tak jak wcześniejszy krążek „Myśmy rebelianci” opowiadający o dramatycznej walce Żołnierzy Niezłomnych.

Płyta została wydana nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia SA i Radia Merkury SA.

opr.ah/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl