26.11.2016, 12:00 | czytano: 4562

Jubileusz szkoły w Zębie (zdjęcia)

Fot. Andrzej Kubatek
Szkoła Podstawowa w Zębie świętowała jubileusz 130-lecia istnienia.
Obchody 130-lecia szkoły w Zębie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele św. Anny. Potem piękny szpaler pocztów sztandarowych i kilkuset gości przeszedł do sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Tam na inaugurację z mini koncertem pieśni patriotycznych wystąpił zespół Zbójnicek od samego początku istnienia ściśle związany ze szkołą. W dalszej części przyszedł czas na wystąpienie dyrektora szkoły, a po nim przemowy, prezenty i wspomnienia gości. Łzy w oczach wielu osób pojawiły się w momencie, kiedy głos zabrała Jadwiga Plucińska-Piksa, córka wieloletnich nauczycieli i kierowników szkoły opowiadając o latach powojennych w Zębie.
W sentymentalną podróż do przeszłości zgromadzonych gości zaprosił też wieloletni dyrektor szkoły, a obecnie Wójt Gminy Poronin, Bronisław Stoch. Chętnie wspomnieniami podzielił się też inny zębianin, Józef Łuszczek - polski biegacz narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata. Na spotkaniu pojawiła się też członkini rodziny Heleny Marusarzówny, patronki szkoły – Maria Marusarz, Stanisław Ustupski - polski narciarz, specjalista kombinacji norweskiej, dwukrotny olimpijczyk oraz tata innego słynnego sportowca z Zębu - Kamila Stocha. Byli uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, byli pracownicy a także sympatycy szkoły.

Spore wrażenie na widzach swoim śpiewem i tańcem zrobił też Mały Zbójnicek. Były wystawy, ekspozycje, projekcje filmowe, prezentacje multimedialne i konkursy: wiedzy, plastyczny i literacki, specjalny tort urodzinowy z piękną miniaturę starej szkoły, poczęstunek, ale przede wszystkich okazja do spotkań i wspomnień po latach. Na tę okoliczność wydany został również specjalny kalendarz, który na pożegnanie otrzymał każdy gość jubileuszu.

– Na tym obchody się nie kończą. To jest cały rok jubileuszowy. Mają miejsce spotkania ważnych osób z punktu widzenia historii szkoły z uczniami, a na koniec roku planowane jest specjalne wydawnictwo podsumowujące te 130 lat szkoły w Zębie – mówi Piotr Malinowski, dyrektor Zespołu Szkół.

Źródło: szkoła, oprac. r/ zdjęcia Andrzej Kubatek
zobacz także
komentarze
baciok@27.11.2016, 20:13
Do nick Gosc1
Sa nase racje i wase racje. A prowdalezy pośrodku.
Gosc127.11.2016, 15:40
baciok@ cóż tu dużo komentować, była głośna dzięki osobom takim jak Ty, z tego co mi wiadomo żadna z osób pomawiających nie przedstawiła żadnego dowodu świadczącego o prawdziwości tej ze plotki. Domniemam w związku z tym, że takowy nie istnieje, zatem już najwyższy czas zająć się ważniejszymi sprawami (najlepiej swoimi) gdyż temat ten stał się nudny dla osób postronnych. Sądzę, że gdyby rodzicie bardziej skupili uwagę na swoich pociechach a nie na niszczeniu czyjejś kariery i życia osobistego, to może i wyniki byłby o wiele wyższe. Nie dziwi mnie, że uczniowie nie grzeszą rozumem skoro nienajlepszy przykład mają na co dzień w domu.
baciok@27.11.2016, 13:06
Do Gość1
Sprawa swego czasu była głosna w Zębie, i tyle w temacie
Gosc126.11.2016, 23:40
#baciok@ smieszne jest a nawet wręcz żałosne walkowanie cały czas tego samego tematu od paru lat, przykre jest ze Twoje i innych osob zabierajacych glos w tej sprawie zycie seksualne jest tak ubogie, ze musicie je uzupełniać i podnosic swoje morale caly czas ta sama plotka. Polecam mocne skupienie sie na swoim łóżku tudziez genitaliach a moze nie trzeba bedzie plotkowac na temat innych osob :-)
gośka26.11.2016, 14:28
Ta zębowa sexafera to śmiechu babia i kopa głupoty. W starym piecu diabeł pali. To napalił.
baciok@26.11.2016, 13:27
O widzę że jest nowy pan Dyrektor, Czyli koniec sexafer w Zębie.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl