26.12.2016, 12:57 | czytano: 1727

Dzieci z Poronina kolędują dla dzieci "niewidzialnych" z Tajlandii

Każdego roku kolędnicy misyjni wspierają konkretne projekty i zwracają uwagę na problem rówieśników w jednym z krajów. Tym razem ogólnopolska akcja poświęcona jest Tajlandii i problemowi dzieci "niewidzialnych".
W sensie prawnym "niewidzialnymi"są dzieci, których fakt urodzenia nie został udokumentowany, co pozbawia je ochrony państwa, a przez to stają się potencjalnymi ofiarami handlu. "Niewidzialne" w szerszym ujęciu to dzieci pozbawione uwagi i troski społeczeństwa. dyskryminowane lub odrzucane ze względu na ubóstwo, pochodzenie, niepełnosprawność lub chorobę (własną lub rodziców, zwłaszcza AIDS, trąd).
Na uroczystej Mszy Świętej 26 grudnia ks. Proboszcz Stanisław Parzygnat pobłogosławił 70 kolędników. W naszej parafii jest 12 grup kolędniczych. Dzieci razem z opiekunami wyruszą kolędować w domach w Białym Dunajcu, Poroninie i Suchem. Zebrane pieniądze zostaną przekazane dzieciom w krajach misyjnych. Za dzieło kolędników misyjnych w Poroninie odpowiada s. Nazariusza Michalitka;- wpierają ją katechetki i rodzice.

Ks. Arkadiusz Zych
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl