04.01.2017, 00:41 | czytano: 1580

"Kolędujmy wszyscy wraz..."

NOWY TARG. Pierwszym w nowym roku koncertem w Miejskim Ośrodku Kultury był występ artystów Krakowskiej Sceny Piosenki: Andrzeja Lichosyta i Wiktorii Węgrzyn oraz Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha.
Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective to zespół śląskich muzyków dobrze znany nowotarskiej publiczności, która miała już kilka okazji oklaskiwać muzyków i wokalistów.
Tym razem wystąpili oni w repertuarze świątecznym. Ze sceny płynęły kolędy i pastorałki. Mimo zachęt - publiczność nie kwapiła się do wspólnego śpiewu, ale nie szczędziła braw wykonawcom.

Utwory przeplatane były opowieściami na temat historii kolęd oraz anegdotami dotyczącymi niektórych pieśni bożonarodzeniowych.

Na scenie pojawił się w charakterze gościa dyrektor MOK Bolesław Bara który wykonał jedną z kolęd. Zdradzono, iż w charakterze solistki zaproszono posłankę Annę Paluch - ale parlamentarzystka nie dotarła na koncert.

Publiczność ciepło przyjęła przygotowaną przez kwartet smyczkowy - specjalnie na koncert w Nowym Targu - starą góralską kolędę, w której poza dźwiękiem instrumentów smyczkowych jedyną częścią śpiewaną był okrzyk "hej".
Poza tradycyjnymi polskimi kolędami zaprezentowano m. in. hiszpańskojęzyczną piosenkę bożonarodzeniową "Feliz Navidad” której brawurowe wykonanie tak bardzo przypadło do gustu zgromadzonym, że usłyszeli ją jeszcze raz na koniec koncertu w ramach bisu.

Wieczór zakończył się w holu MOK, gdzie przy lampce szampana składano sobie życzenia.

wo/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Maciek05.01.2017, 15:01
Miły wieczór, ale brakowało mi Kolędy Nowotarskiej
Zobacz pełną wersję podhale24.pl