10.01.2017, 21:53 | czytano: 2967

Runmagedon w Gorącym Potoku w Szaflarach (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
W Szaflarach w Gorącym Potoku w trzaskającym mrozie śmiałkowie przygotowywali się do Runmageddonu.
Był to morderczy trening, podczas którego ponad 80 fanów biegania przez przeszkody stawiło czoła ekstremalnie niskiej temperaturze i specjalnie przygotowanym przeszkodom. Wydarzenie to miało na celu szlifowanie formy przed startem w Runmageddonie, bijącym rekordy popularności cyklu ekstremalnych biegów przeszkodowych. Uczestnicy biorący udział w treningu wystartują w Festiwalu Runmageddonu, który odbędzie się w długi majowy weekend w Myślenicach.
Ekstremalnie niska temperatura -26 °C nie odstraszyła ponad 80 osób, które w sobotę w Szaflarach wzięły udział w Morderczym Treningu Runmageddonu. Trasa o długości 2 km biegła przez teren kompleksu Term Gorący Potok i znajdujący się tam Małpi Gaj czy też przez zmrożony Dunajec. By dotrzeć na metę biegu, zlokalizowaną w basenach z gorącą wodą, trzeba było po drodze pokonać kilkanaście ciekawych przeszkód znanych z cyklu biegów Runmageddon. Uczestnicy sobotniego treningu zmuszeni byli m.in. skakać, wspinać się, czołgać czy też pokonywać wysokie ściany. Na trasie nie zabrakło więc ducha sportowej rywalizacji ale także atmosfery współpracy i dobrej zabawy, czyli tego wszystkiego z czego słynie Runmageddon.

Wydarzenie to, oprócz sportowego miało również rodzinny charakter. Podczas gdy rodzice, którzy do Term Gorący Potok przybyli ze swoimi pociechami, pokonywali różne przeszkody, dzieci spędzały czas w Kąciku Kuchennym, gdzie otrzymały wszystkie niezbędne składniki i pod okiem pracowników restauracji uczyły się jak samodzielnie upiec pizzę.
„Staramy się, by nasze treningi przygotowujące do udziału w Runmageddonie były jak najbardziej atrakcyjne i na długo zostawały w pamięci ich uczestników. Trening w takim miejscu jak Termy Gorący Potok w Szaflarach to wyzwanie dla zawodników ale i również wspaniała zabawa dla całych rodzin. Tym bardziej, że po zakończonych zajęciach można było bezpłatnie korzystać ze wszystkich atrakcji, które oferują Termy. Znaleźliśmy tu świetne warunki do aranżacji imprezy z racji na ciekawe tereny wokół obiektu oraz baseny z gorącą wodą zlokalizowane na zewnątrz budynku. Uczestnicy mieli więc znakomitą okazję sprawdzić swoją siłę i kondycję przed startem w majowym Festiwalu Runmageddonu, na który już w maju zapraszamy do Myślenic.” – powiedział Paweł Sala, Dyrektor Runmageddonu Beskidy.

Treningi przygotowujące do Runmageddonu odbywają się w wielu miejscach w Polsce i osoby myślące o starcie w tym ekstremalnym biegu mogą sprawdzić swoje przygotowanie fizyczne oraz poczuć namiastkę tego, co czeka zawodników na trasach największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych. Treningi odbywają się w ciekawych miejscach, a dotychczas fani biegów ekstremalnych ćwiczyli m.in. w galeriach handlowych, na okręcie ORP Błyskawica a także głęboko pod ziemią, w chodnikach kopalni Guido.

***
Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

mat. prasowy,opr.s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kolarzyk12.01.2017, 19:20
Z całym szacunkiem ale tyle ten Runnmagedon ma wspólnego ze sportem i ze zdrowiem, że... (tutaj powinienem użyć brzydkiego słowa). Jeżeli ktokolwiek ma choć trochę rozumu i zna się na aktywności fizycznej (organizatorzy podobno uważają że się znają) to zostały tutaj złamane wszystkie możliwe zasady zdrowego i bezpiecznego treningu. Od razu na starcie powinni zapewnić wszystkim uczestnikom konsultację u ortopedy za ok pół roku, kiedy to zaczną się odzywać przemrożone stawy, a skierowanie na prześwietlenie płuc to tak za miesiąc. Dołożył bym do tego jeszcze skierowanie do psychologa (dla organizatorów) czy z nimi wszystko w porządku...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl