17.01.2017, 00:01 | czytano: 1631

Podsumowanie Nowotarskiej Choinki Marzeń. "Jest w nas wiele ciepła i życzliwości"...

"Zakończyliśmy drugą edycję Nowotarskiej Choinki Marzeń. Marzenia wszystkich dzieci - w sumie 291 marzeń - zostały spełnione, jednak nie obyło się bez nerwów" - podsumowuje akcję Anna Tylka.
- Mimo wielokrotnych apeli o rozważne podejście do zerwania bańki i spełnienia marzenia dziecka - nie udało się to niektórym. Wszystkie bańki zostały zerwane, niestety część prezentów nie została dostarczona na plebanię. Tym samym było trochę problemów, aby spełnić wszystkie marzenia. Pomogły je rozwiązać osoby o dobrym sercu. Natychmiast zareagowały i zakupiły brakujące paczki. Dziękuję panu, który zadzwonił oferując pomoc w zakupie paczek, ale w tym czasie już wszystko było załatwione. Takie reakcje świadczą o tym, że jest w nas wiele empatii, ciepła, życzliwości nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych w szczególności dzieci. W naszej „Nowotarskiej Choince Marzeń” chodzi o uśmiech i radość dziecka w tak pięknym dniu jakim jest Wigilia i tradycja aby, każdemu dziecku spełniło się marzenie - dodaje.
Organizatorzy oraz Parafia p.w. Św. Jana Pawła II dziękuje tym wszystkim, którzy się przyczynili do spełnienia dziecięcych marzeń.

- Gorąco dziękujemy dzieciom za Szkoły Podstawowej nr 11, które wykonywały bańki pod kierunkiem Pani Marii Chmielowskiej Szymoniak,która je zaprojektowała, a pomagała Pani Ania Zgierska. Panu Marcinowi Drabikowi „Karol” za wykonanie projektu plakatów i karteczek. Urzędowi Miasta Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Watycha, Starostwu Powiatowemu Panu Staroście Krzysztofowi Faber, Posłowi Panu Edwardowi Siarce za wsparcie finansowe na opłacenie wykonania plakatów oraz potrzebnych artykułów papierniczych. Pani Burmistrz Joannie Iskrzyńskiej Steg za zorganizowanie transportu celem dostarczenia paczek do szkół. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy zakupili brakujące paczki. Dziękujemy za wspaniałą współpracę mediom. Wiemy, że te marzenia były - jedne bardziej ambitne, inne bardziej skromne - ale wszystkie były cudowne. Wyciągniemy z tego wnioski do następnej Choinki. Otrzymałam wiele sms-ów, miłych słów, życzeń od rodziców dzieci, którym spełniliście Państwo marzenia i to Wam się należą te słowa podziękowania, bo to Państwo spełniliście marzenia dzieci dostarczając paczki, a my jako organizatorzy byliśmy tylko wykonawcami „Nowotarskiej Choinki Marzeń” . Taka Państwa dobra reakcja inspiruje nas do dalszej pracy na rzecz potrzebujących. Na Nowy Rok życzymy Błogosławieństwa Bożego wszelkich łask płynących ze żłóbka Jezusa. Wszelkiej pomyślności w życiu oraz w pracy. Do zobaczenia i usłyszenia przy następnej „Nowotarskiej Choince Marzeń” - podsumowuje Anna Tylka w imieniu swoim oraz Marii Chmielowskiej Szymoniak i Parafii p.w. Św. Jana Pawła II.

Portal Podhale24 był jednym z patronów medialnych tej akcji.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl