17.01.2017, 09:10 | czytano: 1786

Pienińska młodzież zaśpiewała w Jaworkach i Szachtowej

Dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Juhasy koncertowały w dwóch przepięknych miejscach: kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Jaworkach oraz kościele pod wezwaniem Matki Bożej Pośredniczki Łask w Szachtowej.
Koncerty podzielone były na dwie części: w pierwszej części młodzi muzycy swoimi głosami uświetnili liturgię mszy świętej, natomiast po nabożeństwie można było usłyszeć wiele kolęd i pastorałek w kompozycji i aranżacji wieloletniego kierownika zespołu Ewy Zachwiei. Pienińscy artyści, którzy wystąpili w tradycyjnych regionalnych strojach, zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki, także te typowo góralskie. Po każdym utworze otrzymywali gromkie brawa. Zebrani w świątyniach goście mogli usłyszeć m.in. „Wśród nocnej ciszy”, „Oj Maluśki”, „Zornicka”
Zespół Juhasy został założony w 1987roku. Powstał on z inicjatywy Danuty i Grzegorza Pileckich , Ewy i Stanisława Zachwiejów oraz Stanisława Czerńca. Obecnie patronat nad Zespołem sprawuje Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy. Należą do niego dzieci i młodzież ze szczawnickich szkół podstawowych, gimnazjum, a także Szkoły Muzycznej.

Joanna Dziubińska, pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
gienio19.01.2017, 07:23
Nie Szachtowej tylko SZLACHTOWEJ!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl