20.01.2017, 09:58 | czytano: 2916

Wernisaż wystawy malarstwa górskiego w Galerii Hasiora w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Regina Korczak-Watycha
W Galerii Władysława Hasiora odbył się wernisaż wystawy malarstwa górskiego pt. "Wiersze skrywają obrazy - a obrazy wiersze". Prace Lecha Żurkowskiego, Agaty Jóźwiak i Konrada Świtały zaprezentowane na wystawie wykonane są w nietypowej technice tuszu chińskiego. Czarno-białe prace tworzone były podczas plenerów malarskich w Tatrach.
Lech Żurkowski - czeń prof. Aleksandra Kobzdeja i prof. Jana Tarasina (ASP Warszawa, dyplom 1974). W latach 1990-1993 uczył się kaligrafii japońskiej u Senseya Manabu Teramoto. Od 1991 roku maluje techniką Sumi-e. Kurator i uczestnik licznych wystaw i projektów. Prowadzi warsztaty plastyczne w wielu muzeach w Polsce.
Agata Jóźwiak w 2006 roku uzyskała dyplom z malarstwa na WSP UMK w Toruniu. Zajmuje się twórczością autorską i realizacją zamówień artystycznych. Agata tworzy głównie w technice olejnej, tuszu i akwareli. Organizuje plenery w Karpatach i w innych cennych przyrodniczo regionach Polski.

Konrad Świtała ukończył wydział Prawa i Administracji UW. W latach 2005-2014 był prezesem Stowarzyszenia Artystów Plastyków "Ścieżka". Organizował szereg wystaw, warsztatów i spotkań z artystami, których twórczość nawiązuje do kultury Dalekiego Wschodu. Obecnie prowadzi własną pracownię grafiki oraz organizuje kursy plastyczne, maluje w technice tuszu i akwareli.

Wystawę malarstwa tuszowego z Tatr można zobaczyć w Zakopanem w Muzeum Tatrzańskim, w Galerii Władysława Hasiora do 28 lutego 2017 roku.

rk-w/ zdjęcia Regina Korczak - Watycha
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl