22.01.2017, 12:31 | czytano: 2188

Szczawnica czeka na narciarzy (zdjęcia)

W części województw trwają ferie zimowe. Do szczawnickiego uzdrowiska przyjechało wielu turystów - głównie narciarzy i snowboardzistów.
Doskonale widać to na stoku narciarskim na Palenicy, gdzie od rana szusuje sporo narciarzy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR. Na parkingu obok wyciągu w sobotę nie było wolnych miejsc. Wyciąg jest czynny codziennie w godzinach od 9:00 DO 19:30.
Obok stacji strażacy ze szczawnickiego OSP zrobili lodowisko. Chętnych do jazdy na łyżwach również nie brakuje.

Obecnie wypoczywają dzieci i młodzież z województw: podlaskiego, warmińsko- mazurskiego, lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego

Następna wypoczywać będzie młodzież z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Jako ostatni na zimowy odpoczynek wyjadą uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
Tekst i zdj. Weronika Błażusiak, pieniny24


Aktualne informacje z małopolskich ośrodków narciarskich znajdziecie w magazynie zimowym MalopolskaOnline.pl - narty.malopolskaonline.pl
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl