30.01.2017, 16:52 | czytano: 1827

Koncert Noworoczny Zielonego Jawora (zdjęcia)

KREMPACHY. Rokrocznie w styczniu zespół Zielony Jawor zaprasza mieszkańców i gości na koncert noworoczny, podczas którego podsumowuje działalność kulturalną za ubiegły rok.
Mieszkańców i zaproszonych gości przywitała kierownik i choreograf zespołu Maria Wnęk.
Jako pierwsza na scenę wbiegła grupa najmłodsza „Maluszki”, wykonując tańce retro „Szła dzieweczka” oraz polkę. Następnie pastorałkę „Nie miały Aniołki” zaśpiewała Oliwia Gryguś. Ania Sobolak zaśpiewała „Posypało śniegiem”, a grupa taneczna zatańczyła walca.

Grupa Mali Toniecnici zatańczyła „Polkę warszawską” w bardzo kolorowych strojach, następnie druga grupa wykonała „taniec contry” do muzyki zespołu Rednex.

Grupa Młody Jawor wykonała tańce spiskie „obyrtane i czardasze” do muzyki nowo powstałej kapeli pod wodzą Dominiki Wnęk.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był występ Zielonego Jaworu, grupy seniorów, który wystawił spektakl teatralny pt.„Hartazel na babe” (humory młodej szlachcianki i nietypowy ożenek), mówiący o życiu dworskim na niedzickim zamku początkiem XX wieku. Był to spektakl w trzech aktach. Za tekst, reżyserię i scenografię odpowiadała Maria Wnęk. Wystąpiła też kapela pod wodzą Dominiki Wnęk – prym, której pozostali muzycy pochodzą z Frydmana, Czarnej Góry i Trybsza. P

Całość wydarzeń i kolejność występów na scenie przedstawiała Dominika Wnęk. Gospodarz całego „zamieszania” Maria Wnęk podziękowała uczestnikom koncertu za tak liczne przybycie i rodzicom za posyłanie maluchów i młodzieży na próby zespołu. Członkowie zespołu podziękowali choreograf Marii za całoroczne próby, przygotowanie
scenografii do tego spektaklu. Głos z podziękowaniami zabrał także przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ Wiesław Parzygnat oraz delegacja Uniwersytetu Trzeciego wieku z Nowego Targu.

W kuluarach można było nabyć materiały promocyjne, kalendarz zespołu, książkę „Odziynia krempaskie” autorstwa Marii Wnęk, ozdoby wykonane przez członków zespołu oraz wpisać się do książki pamiątkowej a także wspomóc finansowo poczynania zespołu.

Tekst i zdjęcia: FP, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
tak trzymać30.01.2017, 17:57
brawo Spiszacy :)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl