23.03.2017, 10:15 | czytano: 1795

Zapisy na Orawski Festiwal Artystyczny

Trwają zapisy uczestników Orawskiego Festiwalu Artystycznego, którego 3. edycja odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia w Jabłonce i Lipnicy Wielkiej. Wszyscy chętni, także spoza terenu Orawy, mają czas na zgłoszenie się do 13 kwietnia.
Teatr, film, muzyka, taniec, kabaret, malarstwo, fotografia. Te wszystkie formy sztuki łączy w sobie wydarzenie, które już trzeci rok w rzędu, z powodzeniem, wpisuje się w życie kulturalne Orawy. Dla najlepszych uczestników OFA może stać się pierwszym przystankiem do większej kariery, bowiem laureaci otrzymają rekomendacje do krakowskiego Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej. Dla zwycięzców przewidziano także atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe.
Zapisy można dokonywać wypełniając formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCROG1IAU2XfT0PghZ4XkXj1pHP8jRcJmLiMA6bz8_Iw99-w/viewform

Organizatorzy czekają również na wolontariuszy, chętnych do współpracy w biurze organizacyjnym i prasowym, w działaniach promocyjnych w trakcie imprezy i przy funkcjonowaniu ekipy technicznej festiwalu.

Głównym celem OFA jest przede wszystkim prezentacja twórczości artystycznej młodego pokolenia mieszkańców Orawy i tworzenie platformy dla corocznego szkolenia i konfrontacji. W założeniach jest także m.in realizacja projektów premierowych oraz działalność sekcji warsztatowych w poszczególnych dziedzinach.

Gwiazdą pierwszej edycji w 2015 r. był zespół „De Press” Andrzeja Dziubka. Przy organizacji tego wydarzenia dużą aktywnością wykazali się członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Orawskiej, tworzący dyrekcję festiwalu. Sukcesem zakończyła się także kolejna odsłona imprezy – tym razem wystąpili m.in. „Megizta Trio” i „Ostatni w Raju”.
Tak w filmowym skrócie wyglądała 2. edycja w 2016 roku:


ah/ fot. OFA
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl