26.03.2017, 13:34 | czytano: 9287

Bitwa na Granie (zdjęcia)

zdj. Piotr Kuczaj
RABKA-ZDRÓJ. W restauracji Siwy Dym zorganizowana została akcja charytatywna pod hasłem "Bitwa na Granie". Organizacji muzycznego wydarzenia, którego celem było wsparcie niepełnosprawnego maratończyka - Janusza Radgowskiego - była Grupa Motocyklowa Zbóje z Gór. Wydarzeniu patronowało Podhale24.
Zaproszono 14 kapel z całego regionu: Baciary, Kapela Roy, Folkland, Po zbóju, Żoden nie wie, Kumple Janosika, GOCH, The Folkrocers, Gooroleska, Jare Zytko, Sprytni, Kasiasa, Wataha i Świst. "Bitwę na Granie" prowadził Piotr Majerczyk - Śleboda.
Janusz Radgowski to niepełnosprawny maratończyk, który sam od kilka lat zmaga się z własnymi ograniczeniami, ale pomaga innym potrzebującym - głównie dzieciom. Jest bardzo aktywny fizycznie, startuje w licznych imprezach sportowych, w maratonach, odbył też już trzy wyprawy. Najpierw przejechał na wózku przez całą Polskę (z Krakowa do Sopotu „Zdobędę Swój Mount Everest”), a w 2015 roku pokonał trasę z Rzymu/Watykanu do Wadowic („Każdy Ma Swój MOUNT Everest”), a następnie przemierzył Stany Zjednoczone.

"Moim marzeniem jest, aby te supermaratony jak najwięcej inspirowały, aby ludzie się nie poddawali, aby wierzyli, że można" - mówi Janusz Radgowski.

Podczas rabczańskiej "Bitwy na Granie" zbierane były fundusze na nowy wózek dla maratończyka. Koncerty przeplatane były licytacjami przedmiotów przekazanych na aukcję przez darczyńców.

Zbóje z Gór nie pierwszy raz wspierają Janusza Radgowskiego. Jak mówią organizatorzy akcji, jego siła ducha jest imponująca. Dlatego motocykliści zdecydowali się pomóc mu w jego działaniach.

s/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Eda28.03.2017, 11:05
Super, szczytny cel. Zbóje z Gór tak to powinno wyglądać jesteście super klubem motocyklowym :)
emeryt27.03.2017, 17:55
a gdzie jest zboj Jozek z Nowego Światu ?
pop, nie musick26.03.2017, 16:36
@biees, a kto zabronił w wielkim poście organizować imprezy, przykazania się zmieniły, jak nie jesteś zorientowany to nie insynuuj. Doczytaj sobie bo marny z ciebie katol.
Pies26.03.2017, 16:24
@bies Ludzie zbierają na szczytny cel,a ciebie zazdrość zżera? Jak byś nie wiedział to przypominam Ci że zabawy w Wielkim Poście są dozwolone,ale należy się od nich powstrzymywać,więc myśle żę jeden wieczór nie "wyśle" ich do piekła!A poza tym słyszałeś o jałmużnie w Poście?
bies26.03.2017, 14:01
wszystko cudownie i w Wielkim Poście
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl