28.03.2017, 14:17 | czytano: 1334

Promują ekologiczne rozwiązania w hotelarstwie

W sali konferencyjnej PEC Geotermia Podhalańska odbyło się szkolenie dla pierwszej grupy hotelarzy z Zakopanego biorących udział w projekcie ECO Zakopane - Ekologiczna Certyfikacja Obiektów.
Ekologiczna Certyfikacja Obiektów to jedyna w Polsce regionalna certyfikacja promująca ekologiczne rozwiązania w hotelarstwie. Misją projektu jest promocja postaw przyjaznych środowisku ze szczególnym uwzględnieniem ochrony powietrza. Celem projektu jest stworzenie grupy obiektów hotelarskich o standardzie eko, wykreowanie nowej specjalności w hotelarstwie, podniesienie świadomości ekologicznej hotelarzy i przyjeżdżających turystów.
W ramach szkolenia o ekoturystyce, jako najwyższej formie turystyki zrównoważonej, opowiedział dr Rafał Kurczewski - Kierownik Katedry Turystyki i Rekreacji na Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu

O ekologicznych rozwiązaniach mówili: Monika Jaźwiec - Prezes Zarządu TESKO - Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o., Grzegorz Bobek - SEWIK - Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o., Bartłomiej Zubek - Tatrzański Park Narodowy, a plany rozwoju geotermii przedstawił Wojciech Ignacok - Prezes PEC Geotermia Podhalańska S.A. Do skorzystania z fachowego doradztwa zaprosił Krzysztof Topór-Huciański - Ekodoradca w Urzędzie Miasta Zakopane

Z myślą o nowej marce w hotelarstwie odbyła się też prezentacja nowej strony www.ecozakopane.eu przez firmę Region Tatry.

Certyfikat ECO Zakopane to znak jakości, potwierdzenie nowatorskiego podejścia do hotelarstwa, nowoczesności i innowacyjności. Wyróżnik grupy hotelarzy kreatywnych, inwestujących w przyszłość, rozumiejących jak ważne jest podnoszenie kompetencji i nowoczesne zarządzanie obiektem hotelarskim.
- Certyfikat ECO Zakopane to prestiż oraz sposób na zbudowanie nowej marki, to wyróżnienie, które zwiększy przewagę konkurencyjną i da możliwość pozyskania nowych klientów - podkreśla Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. - Szanse na certyfikat mają obiekty, które na pierwszym miejscu stawiają wysoką jakość, dbają o środowisko, myślą przyszłościowo i są odpowiedzialne społecznie. Jego otrzymanie będzie poparte wiedzą na temat ekologii zdobytą podczas szkoleń i spotkań z ekspertami. Wszystkich hotelarzy, którzy chcą jeszcze dołączyć do grupy i wziąć udział w projekcie ECO Zakopane zapraszamy na strony www.facebook.com/ECOZakopane, www.ecozakopane.eu oraz do kontaktu przez biuro@ecozakopane.eu.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl