01.04.2017, 11:49 | czytano: 8141

Kolejka-gigant do Doliny Chochołowskiej (zdjęcia)

Fot. Regina Korczak-Watycha
Zgodne z przypuszczeniami, ładna pogoda i kwitnące krokusy w Dolinie Chochołowskiej sprawiły, że do wejścia do tej tatrzańskiej doliny utworzyła się gigantyczna kolejka. Na miejscu porządku pilnują strażacy i policjanci.
Na wejście do doliny trzeba czekać nawet 40 minut. Liczba turystów rośnie z godziny na godzinę. W chwili obecnej policja zamknęła wjazd na Siwą Polanę. Przy pomocy straży pożarnej policjanci kierują ruchem, próbując upłynnić przejazd. Zarówno w stronę Nowego Targu, jak i Zakopanego, w okolicach Doliny Chochołowskiej tworzą się kilkusetmetrowe korki.
Przy wjeździe do doliny nie ma ani jednego wolnego miejsca parkingowego. Mimo to wciąż napływają nowi turyści, którzy chcąc udać się spacer parkują samochody na polanach pełnych krokusów. Interes wyczuli właściciele działek na Białym Potoku, którzy na ukwieconych łąkach utworzyli parkingi, całkowicie dewastując znajdującą się na nich roślinność.

Jeszcze większy napływ turystów spodziewany jest w niedzielę.

Tatrzański Park Narodowy wydał komunikat w tej sprawie, w którym informuje, że krokusy kwitną także w innych tatrzańskich dolinach. Pisaliśmy o tym w artykule pt. "Park spodziewa się w weekend oblężenia Doliny Chochołowskiej przez turystów"

js, rk-w/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wyrocznia02.04.2017, 14:13
Przyjezdny, tak bardzo ci przeszkadza, że oni zarabiają, a nie ty?
przyjezdny02.04.2017, 11:36
Dlaczego służby podatkowe nie karzą właścicieli łąk w okolicy doliny,którzy ustawiają na swojej łące samochody pobierają opłaty a paragonu nie wydają?"Nie rozumiem dlaczego tolerujemy wszyscy chamstwo i wszechogarniające zdziczenie!D L A C Z E G O?"
krokusik02.04.2017, 09:03
@kleopatra. Prosta jest tego odpowiedź, bo PiS rządzi i dzięki Kaczyńskiemu w Polsce wszystko jest piękne i wszystkim się podoba co polskie.
FLO RY ŚCI01.04.2017, 21:21
O Kwiatach lirycznie
Pachną ,pachną ślicznie
I to balsam jest dla zmysłów
Natchnienie artystów , kuźnia pomysłów

Hej FLORYŚCI przecież wiecie
Tak zapomnieć o złym świecie
-KROKUSÓW PASTWISKO
LEKARSTWO NA WSZYSTKO

Oszust,złodziej no i drań
Niech ich.. wypnij się NAŃ
Masz PIĘKNE widoki kolego
Nie brak Ci NICZEGO :))))))

Jednego TYLKO pojąć NIE UMIEM
Jak można przeżyć w TAKIM TŁUMIE
STRES JEST , CZY STRES NIE JEST ?
do ona01.04.2017, 18:38
A któż to je (te krokusy) do tego rejestru wprowadził? Chyba Ty :D
kleopatra01.04.2017, 18:37
No proszę i krokusy zaczęły się Polakom podobać ...bo do tej pory wszystko co było od zawsze piękne w Polsce było bee a obsesyjnie propagowano wszystko co obce ...a cudne łąki całe w krokusach były od zawsze ...ale lepiej późno niż wcale ,,gdzie takie łąki? gdzie kwiaty tak wonią zródła mruczą przeczyste z których czerpię dłonią,,
strachu01.04.2017, 16:46
ona wez zluzuj majty ! no chyba ze jestes nawiedzona !
ona01.04.2017, 13:58
Dlaczego ani policja ani służby parkowe nie wlepiają mandatów tym,którzy parkują na łąkach niszcząc tym samym kwitnące krokusy,które przecież pod S C I S L A ochroną!Nie rozumiem dlaczego tolerujemy wszyscy chamstwo i wszechogarniające zdziczenie!D L A C Z E G O?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl