01.04.2017, 22:02 | czytano: 1339

Puchar Zakopanego zakończony i podsumowany

Fot. Józef Słowik
Właściciele trzech wyciągów narciarskich odebrali podziękowania od władz miasta za pomoc w organizacji IV Pucharu Zakopanego w Narciarstwie Alpejskim.
W zawodach, które odbywały się na stokach Szymoszkowej, Harendy i Kasprowego Wierchu, wzięło udział 400 zawodników z całej Polski oraz spoza granic kraju. W zawodach startowali narciarze w wieku od 18 do 84 lat.
Podziękowania za współorganizację udanej imprezy odebrali: Wojciech Strączek z wyciągu na Harendzie, Janusz Ryś - prezes Polskich Kolei Linowych oraz Jan Walkosz Jambor z Szymoszkowej. Przypomnijmy, że główną nagrodą w zawodach był samochód Peugeot 3008.

Burmistrz Leszek Dorula szczególnie mocno dziękował właścicielowi wyciągu na Harendzie. - Ta stacja daje mi power, bo widać, że im się chce – mówił.

Puchar Zakopanego zainspirowany został Pucharem Świata w konkurencjach alpejskich. Jest on adresowany do amatorów, którzy nigdy wcześniej nie startowali zawodniczo, jak również do tych, którzy zaprzestali profesjonalnej jazdy. Imprezę wygrała Zofia Rumińska z Poronina.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl