07.04.2017, 11:13 | czytano: 1026

Wiosenne spotkania z literaturą

Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie gościła Krzysztofa Petka, autora książek sensacyjno -przygodowych dla młodzieży, dziennikarza, reportażystę, organizatora wypraw i szkół przetrwania, organizatora obozów survivalowych.
Spotkania dla gimnazjalistów odbyły się w Ludźmierzu, Łopusznej i Ostrowsku. Na początku każdego z nich Krzysztof Petek opowiadał o swoich książkach, których akcja toczy się w autentycznych miejscach i których treść nawiązuje niejednokrotnie do prawdziwych wydarzeń. Młodzież oglądając prezentację i słuchając opowiadań o Kamczatce, Syberii, Ameryce Południowej, o spotkaniach z indiańskimi plemionami, o różnych kulturach i wyjątkowych miejscach, mogła przenieść się w miejsca i sytuacje rodem z powieści czy filmu przygodowego. Autor zachęcał młodzież do sięgania po dobrą literaturę, do rozwijania własnych zainteresowań i pasji, do aktywności i dążenia do spełnienia marzeń.
Wiedza i doświadczenie autora, duże poczucie humoru i wyjątkowe podejście do młodych czytelników spowodowały, że spotkania były bardzo interesujące.

Źródło: GBP w Waksmundzie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl