14.04.2017, 18:10 | czytano: 1688

Już za kilka dni: Mistrzostwa Polski Low Kick

Nowotarski Klub Sportów Walki "Hoły Team" oraz Polski Związek Kickboxingu zaprasza na Mistrzostwa Polski senior-junior w jednej z najtwardszych formuł Low Kick. Impreza odbędzie się w dniach 22-23 kwietnia br. w Nowym Targu.
Kilka dni pozostało do rozpoczęcia historycznych - bo odbędą się po raz pierwszy na Podhalu - Mistrzostw Polski w Kickboxingu w formule Low Kick.
Wydarzenie sportowe będzie trwało w sumie trzy dni. Pierwszy dzień czyli piątek to ważenie, rejestracja i weryfikacja zawodników od godz 16 do około 20. Następnie odbędzie się zebranie podczas którego sędziowie będą rozpisywać drabinki i losować pary zawodników podzielonych na odpowiednie kategorie wagowe i wiekowe. W sobotę od godz 8:00 wystartują walki, toczone na dwóch ringach. Na ringu A walki seniorów a na ringu B juniorzy. Eliminacje będą trwały cały dzień z przerwą obiadową od 13:00 do 14:00. W tym dniu wstęp na halę jest darmowy, można a nawet trzeba przyjść, zobaczyć i pokibicować zawodnikom, którzy zjadą się z całej Polski na ten turniej.

W niedzielę od godz 7:00 do 8:00 odbędzie się powtórne ważenie zawodników którzy dotarli do półfinałów i finałów. Walki półfinałowe i część finałów będą trwały w godz od 9:00 do 15:00.W tych godzinach również wstęp na halę będzie gratisowy. Po czym nastąpi przerwa do godz 17:30 kiedy to planujemy rozpocząć "Wielką Galę finałową" połączoną z walkami zawodowymi. I tak na początku zobaczymy 10 walk finałowych z Mistrzostw Polski a następnie 5 pojedynków zawodowych w których zobaczymy zawodników Nowotarskiego Klubu Sportów Walki w formule K1 i MMA.

Pełny Fight Card podamy w przyszłym tygodniu. Dziś prezentujemy dwa pojedynki. Pierwszy w formule K1 limit wagowy -71kg.- Filip Bienias vs Tomas Drabik. Obaj panowie to doświadczeni i utytułowani zawodnicy. Tomas Drabik jest Mistrzem Słowacji w Muay Thai, ma na koncie 50 walk, a walczył miedzy innymi z Mistrzem Polski Low Kick Łukaszem Kaczmarczykiem podczas turnieju eliminacyjnego prestiżowej Chińskiej federacji Kunlun Fight. Przegrał tam minimalnie stosunkiem głosów sedziowskich 2:1. O jednym mogę was zapewnić, to będzie świetna, twarda walka. Obaj zawodnicy mają podobny styl, nie unikają walki, lubią wymiany i idą do przodu jak czołg. Będzie prawdziwy ogień! - komentuje Wojciech Hoły.

Drugi pojedynek to formuła MMA i to w tym najcięższym wydaniu. Do ringu wejdą zawodnicy, którzy w sumie ważą prawie ćwierć tony. Obaj panowie mają bardzo bogate doświadczenie amatorskie, jednak jeśli chodzi o zawodowstwo, stawiają dopiero pierwsze kroki. Styl bazowy zawodnika z Warszawy to Brazilian Jiu Jitsu. Czeka nas ciekawa i emocjonująca konfrontacja dwóch młodych, ambitnych i utalentowanych wojowników.Kolejne zestawienia za tydzień. Dodatkowo galę uświetnią występy taneczne grupy "Cubana Latin Laides".

Wstęp na galę finałową będzie za zaproszeniem lub opłatą. Rezerwacji można dokonać telefonicznie 785-185-855. Ewentualnie kupić wejściówkę w niedzielę.Koszt to 20zł lub 40 zł z w zależności od strefy. Liczba miejsc jest bardzo ograniczona. Podczas całych zawodów jak również gali finałowej odbędzie się akcja wspierania fundacji "Szczęśliwe Jutro" która zbiera fundusze na remont Domu Dziecka w Wróblówce.

Wydarzeniu patronuje Podhale24.

opr.s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl