16.04.2017, 14:44 | czytano: 1314

Koleje Śląskie łączą Katowice i Zakopane. Okazjonalne dodatkowe połączenia na majówkę

Koleje Śląskie zachęcają, aby w majówkę wybrać się z… Zakopanego do Katowic. Przewoźnik na długi weekend majowy uruchamia specjalne połączenia kolejowe.
To okazja nie tylko dla turystów z województwa śląskiego, by ci mogli cieszyć się górskimi krajobrazami, ale również dla mieszkańców Podhala, by ci z kolei mogli odkryć turystyczne uroki Śląska.
Śląski region słynie m.in. z atrakcji industrialnych. Do dyspozycji zwiedzających jest m.in. wyróżniany prestiżowymi nagrodami Szlak Zabytków Techniki – czyli specjalna turystyczna trasa łącząca 42 obiekty. Na turystów czekają tutaj atrakcje spod znaku górnictwa i hutnictwa, ale także kolei, włókiennictwa czy przemysłu spożywczego.

– Dla każdego znajdzie się coś ciekawego – od zwiedzania browaru i poznawania historii warzenia piwa aż po zjazd na górniczą szychtę, ponad 350 metrów pod ziemię – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Turystyczna oferta Śląska to jednak nie tylko zabytki techniki. Region oferuje również szereg atrakcji historycznych i urokliwych krajobrazów – od górskich widoków, poprzez jeziora aż po… pustynię. Zapraszamy zatem wszystkich mieszkańców Zakopanego do odwiedzania naszego regionu i poznawania jego sekretów – opowiada.

Mieszkańcy Podhala mają do dyspozycji dwa pociąg Kolei Śląskich z Zakopanego. Pierwszy z nich (atrakcyjniejsze połączenie) wyjeżdża 29 kwietnia o 14:58. Szczegółowy rozkład jazdy można znaleźć na stronie internetowej (http://kolejeslaskie.com/kolejami-slaskimi-do-zakopanego/ oraz http://kolejeslaskie.com/turystyka/pociagi-do-zakopanego/.

Bilety gwarantujące miejsca siedzące wymagają wcześniejszej rezerwacji i odbioru na dworcu w Bielsku-Białej lub Katowicach. Turyści z Zakopanego mogą się jednak pokusić o możliwość zakupu „ostatniej szansy” u załogi pociągu – taki bilet jest tańszy, ale nie gwarantuje miejsca siedzącego.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl