16.04.2017, 22:10 | czytano: 5636

Dwa nowotarskie projekty czekają na głosy internautów

zdj. Michał Adamowski
W konkursie internetowym Mieszkam TU, wśród 29 nominowanych projektów - znalazły się dwa dotyczące Miasta Nowy Targ. To Nowotarski Piknik Lotniczy oraz „Strefa Relaksu” zgłoszony przez inicjatorów projektu. Głosowanie potrwa do 28 kwietnia.
Konkurs „Mieszkam-TU.eu - mądre pomysły na mądre miasto" organizuje Fundacja Napraw Sobie Miasto. Konkurs ma na celu promocję najbardziej inspirujących projektów, realizowanych w Polsce z budżetów obywatelskich i ma wyłonić najlepsze projekty zgłoszone do realizacji w tym lub ubiegłym roku.
Głos "za" lub "przeciw" można oddać każdemu z projektów. Dwa najlepiej ocenione - po jednym w kategorii "społecznej" (zgłoszonych w 2016 r., a realizowanych w 2017 r.) oraz "samorządowej" (zrealizowanych w 2016 r.) otrzymają specjalną nagrodę publiczności. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone 10-12 maja br. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Głosowanie odbywa się tutaj.Projekt „Nowotarska Strefa Relaksu – zagospodarowanie bulwarów nad Dunajcem” zakłada stworzenie odpowiedniej przestrzeni do plażowania i aktywnego wypoczynku oraz utworzenie oryginalnego i nowego miejsca, które w ciekawy sposób przedstawi wykorzystanie lokalnych zasobów, jakim są tereny nad rzeką Biały Dunajec. Bulwary są jednym z bardziej lubianych miejsc spotkań i spacerów mieszkańców Nowego Targu. Projekt promuje aktywny i zdrowy styl życia, co wpisuje się w trendy społeczeństwa.

Projekt ten w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowy Targ na rok 2017 zajął drugie miejsce w kategorii Okręg Ogólnomiejski i zostanie zrealizowany w bieżącym roku budżetowym. W skład zadania wchodzą: plaża miejska, boisko do piłki plażowej, plac zabaw, mobilna czytelnia z siedziskami, siłownia zewnętrzna, alejki, ogrodzenie i oświetlenie terenu, mała architektura drewniana, toaleta.

Koszt realizacji projektu szacuje się na 150 tys. zł.

Z kolei 13-14 sierpnia 2016 r. na lotnisku miejskim w Nowym Targu odbył się "VIII Nowotarski Piknik Lotniczy”. Była to największa w roku 2016 impreza na Podhalu. Piknik zgromadził szeroką publiczność – około 15-20 tys. widzów dziennie. Część lotnicza składała się z akrobacji samolotowej AT-3, odrzutowego samolotu TS-11 ISKRA, pokazu dynamicznego śmigłowców bojowych MI-24 , wieczornego pokazu akrobacji samolotowej z elementami pirotechniki.

Pierwszego dnia pikniku odbyły się koncerty muzyczne. Po zachodzie słońca zgromadzona publiczność obejrzała wystawę balonów oraz pokaz paralotniarzy. Dodatkowymi atrakcjami pikniku było m.in. wesołe miasteczko dla dzieci. W hangarze nowotarskiego aeroklubu, specjalnie przygotowanym na ten wyjątkowy dzień, odbył się największy pokaz mody folk w kraju.

Organizacja VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego, tak bogatego w atrakcje, była możliwa dzięki uczestnictwu projektu w Budżecie Obywatelskim Miasta Nowy Targ 2016 oraz uzyskaniu dofinansowania w kwocie 90 tys. zł brutto, a także dzięki sponsorom.

Ogólny budżet VIII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego zamknął się kwotą 170 tys. zł.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Niwa21.04.2017, 16:39
Nie głosuje! dlaczego? Ponieważ jak zwykle po drugiej stronie miasta !!
LukaszNI20.04.2017, 22:34
Ludzie bierzcie się za głosowanie! NA razie nie ma za wiele głosów, to tylko 2 min a może być wiele korzyści z tego.
marika18.04.2017, 23:11
Nie mieszkam już w NT ,ale Strefa Relaksu to super pomysł i za tym głosowałabym .Zachęcam nowotarżan.
Mieszkanka18.04.2017, 16:51
Super podoba mi sie pomysl z bulwarami aczkolwiek znajac masz a historic powodzi troche boje sie ze doslownie "poplyniemy" z ta inwestycja z Kolei piknik lotniczy tez super sprawa ale niestety tylko raz do roku...

Nie chodzi mi o to ze pomysly sa zle, nie wiem tylko czy a tak przemyslane
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl