26.05.2017, 13:30 | czytano: 2688

Podsumowanie akcji "Pola Nadziei" i doroczny koncert Goszczyńskiego dla Fundacji Adama Worwy (zdjęcia)

Mimo deszczowej i zimnej aury na nowotarskim rynku odbył się happening z okazji finału corocznej akcji „ Pola nadziei” prowadzonej przez Fundację im. Adama Worwy.
Przy udziale ponad 400 osób ze szkół z Nowego Targu a także z sąsiednich miejscowości, takich jak Waksmund, Maruszyna, Ludźmierz, Podczerwone, Raba Wyżna, Szaflary, Łapsze Wyżne, Skrzypne, Bór, Maniowy, Ostrowsko, czy Klikuszowa. Uczestników Finału przywitała wiceburmistrz Joanna Steg Iskrzyńska.
Rozpoczęto od zabawy „manequi challenge” polegającą na tym, że ludzie zastygają w pozach niczym manekiny. W polskiej wersji zabawa nosi nazwę "figury, zmieńcie się". Na Rynku zabrzmiało tykanie zegara, kiedy czas się zatrzymał, wszyscy stanęli w miejscu. - Chcieliśmy zwrócić uwagę młodzieży, że dzisiaj świat biegnie, ale czasem trzeba się zatrzymać, rozejrzeć wokół i pochylić na kimś, kto potrzebuje naszej pomocy – wyjaśniała Elżbieta Nowak z Fundacji im. Adama Worwy. Celem Fundacji jest pomoc ludziom cierpiącym oraz ich bliskim, którzy zmagają się z przewlekłą, ciężką lub nieuleczalną chorobą; łagodzenie ich cierpień fizycznych, psychicznych duchowych oraz edukacja społeczeństwa w zakresie opieki paliatywno- hospicyjnej.

Później uformowano szpaler i wszyscy uczestnicy - większość ubrana na żółto, mając w ręku żonkile oraz żółte balony - przeszła do MOK-u, wykrzykując po drodze hasło „dziś przez Nowy Targ idziemy i nadzieję wam niesiemy”. Gdy na widowni Miejskiego Ośrodka Kultury nie było już wolnego miejsca siedzącego rozpoczął się trwający ponad 2 godziny koncert I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego dla Fundacji im. Adama Worwy.

Na scenie wystąpiło kilkudziesięciu młodych artystów. Uczniowie i absolwenci Goszcza zaśpiewali piosenki po polsku, angielsku i francusku. Byli to: Ewa Piszczek, Karolina Hornik, Gabriela Szyszka, Daria Skowrońska, Maria Łukasz, Olga Gębik, Mateusz Słonina, Stanisław Kwak, Klaudia Budzyk, Anna Rusin; Państwowa Szkoła Muzyczna: Katarzyna Bryniczka, Adrianna Derebas, Miriam Wójcik, Wiktoria Krawczyk, Aleksandra Kutyła, Julia Majerczyk, Karolina Szarek. Do występu na koncercie Goszczyńskiego zostały zaproszone grupy taneczne: Zespół Regionalny Honaj, Reload Kidz, Frajdowa Akademia Tańca i Baletu, Party-tura, Cheerleaderki ZSPiG Waksmund.

Podczas koncertu publiczność żywiołowo reagowała klaskając czy machając rękoma. Gdy wymagała tego chwila zastygała w milczeniu wsłuchując się w muzykę klasyczną. Na sam koniec na scenie pojawił się zespół z Raby Wyżnej Gim Band z gościnnym udziałem Jagny Bryniarskiej i Monika Cyrwus. Piosenka wykonywana przez Jagnę „Nie bój się chcieć” była śpiewany kilka razy, a po następnym bisie na scenie pojawili się wszyscy, którzy koncert zorganizowali.

tekst i zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
SokPomidorowy za 628.05.2017, 15:29
Dla niektórych każda okazja jest dobra do lansu, zwłaszcza gdy rozważa się start w przyszłych wyborach samorządowych. Ludzie jednak są świadomi fałszu i sztuczne grymasy do obiektywów, bo uśmiechem tego nazwać nie można, nie zdziałają wiele.
adam g27.05.2017, 19:29
szacun joł
Magda27.05.2017, 18:43
Wspaniały Koncert!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl