22.06.2017, 22:22 | czytano: 2597

XIV Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ

Na nowotarskiej strzelnicy rozegrany został XIV Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ. Gościem zawodów był Henryk Majchrzak - emerytowany generał dywizji Straży Granicznej.
Do turnieju zgłosiła się rekordowa ilość drużyn: 21 - zarówno z kraju jak i z zagranicy - razem 80 zawodników.
W zawodach, zgodnie z regulaminem turnieju, brały udział drużyny 3 i 4-osobowe z ośmiu Regionów IPA z Polski, Słowacji, Austrii oraz z Serbii, a także przedstawiciele firm zaprzyjaźnionych z Regionem.

Puchary, medale a także dyplomy dla każdej drużyny zostały wręczone przez Prezydenta Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Sekcja Polska - Fryderyka Orepuka oraz Przewodniczącego IPA Region Nowy Targ – Mateusza Kapołka.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji Drużynowej i najważniejszy puchar zdobyli strzelcy wyborowi z IPA Region Nowy Targ I (zdobyli łącznie w dwóch konkurencjach 560 punktów, w 2016 - 535 punktów). Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z drużyny IPA Region Nowy Targ II (osiągnęli w dwuboju 533 punkty). Trzecie miejsce zajęli zawodnicy z IPA Region Staszów (łącznie zdobyli 514 punktów). Wyniki świadczą o bardzo wysokim poziomie zawodników.

Najlepszym strzelcem XIV Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącego IPA Nowy Targ został: Michał Maciaszek – z IPA Nowy Targ. Michał okazał się najlepszym strzelcem nie tylko z karabinka sportowego 5,62 mm SM 2 Wostok ale również z pistoletu centralnego zapłonu 9mm.

W trakcie ceremonii wręczenia medali i Pucharów – wręczone zostały legitymacje dla osób – zasłużonych dla Polskiej Sekcji IPA. Goście z Regionu IPA Rzeszów wręczyli pamiątki z Podkarpacia.
Patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Nowotarskiego oraz Burmistrz Nowego Targu. Puchary wręczał wicestarosta Władysław Tylka.

W trakcie zawodów miała miejsce jeszcze jedna uroczystość - Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Nowym Targu Michał Maciaszek oraz członek Zarządu Powiatowego LOK Stanisław Lenart - wręczyli odznaczenia za wybitne zasługi dla Ligi Obrony Kraju dla osób które swoim zaangażowaniem i pracą, wspierają rozbudowę strzelnicy w Nowym Targu. Odznakę honorową " Za wybitne zasługi dla Ligi Obrony Kraju" otrzymali: Piotr Steskal, Artur Lorek, Marian Czyszczoń, oraz Mateusz Kapołka.

Obecny w trakcie ceremonii - Przewodniczący Rady Miasta Nowego Targu - Andrzej Rajski pogratulował odznaczonym i podziękował w imieniu swoim oraz burmistrza Miasta za zaangażowanie się w rozwój i rozbudowę strzelnicy - która z roku na rok staje się miejscem rozwijania pasji dla młodych jak i "wcześniej urodzonych" mieszkańców Nowego Targu i okolic. Jest dostosowana do uprawiania wyczynowego sportu strzeleckiego, posiada wszelkie atesty jakie są niezbędna do organizowania zawodów na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Obecnie stale korzysta z niej kilka set osób posiadających licencje polskiego związku strzelectwa sportowego a także inne instytucje porządku publicznego i służb.

tekst M.Kapołka, zdj. M. Popławski, M.Kapołka
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Baca25.06.2017, 01:10
A pan Kapołka to taki emeryt policyjny .......
Do Teda24.06.2017, 13:02
Dzięki ! Uratowałeś honor autora, który na prawo i lewo rzuca IPA, a nie przyszło biedakowi do głowy, żeby to wyjaśnić....Bodej ze tys kany !
Ted24.06.2017, 09:34
Do Strzał w dziesiątkę

IPA to skrót od International Police Association ? Międzynarodowego Stowarzyszenia Policyjneg
Strzał w dziesiątkę23.06.2017, 11:07
Fajne zawody! Tylko co oznacza skrót IPA? /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl