23.06.2017, 11:13 | czytano: 4004

Przejażdżki pociągami retro

Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce zaprasza od 24 czerwca we wszystkie weekendy wakacyjne do 27 sierpnia włącznie (z wyjątkiem 19 i 20-go sierpnia), na przejażdżki pociągami retro.
Podróż zabytkowym pociągiem zestawionym z lokomotywy parowej i wagonów sprzed 80-ciu lat to dla wszystkich pełna niezapomnianych wrażeń niepowtarzalna forma aktywnego wypoczynku, tym bardziej, że w tym roku wydłużamy relację pociągów z Chabówki przez Rabkę Zdrój do KASINY WIELKIEJ – jednej z najpiękniej i najwyżej położonych stacji kolejowych w Polsce u stóp Śnieżnicy. Kasina Wielka to rodzinna miejscowość Justyny Kowalczyk. To właśnie tutaj swoje filmy realizowali laureaci Oscarów, Steven Spielberg czy Andrzej Wajda. To niepowtarzalna atrakcja do przejazdu pociągiem po jednym z najpiękniejszych fragmentów Galicyjskiej Kolei Transwersalnej, która do dziś zachowała swój niepowtarzalny, oryginalny i historyczny wygląd.
Podczas postoju na stacji w Kasinie Wielkiej, pasażerowie pociągu będą mogli skorzystać, po wyjątkowo atrakcyjnej cenie, z przejazdu koleją linową (krzesełkową) na Śnieżnicę, gdzie można miło spędzić czas, i podziwiać przepiękna panoramę Beskidu Wyspowego i Pogórza Wielickiego.

Dolna stacja kolei linowej znajduje praktycznie przy samej stacji PKP. Pociąg retro będzie czekał na pasażerów 1 godzinę 30 minut, tak by wszyscy chętni mieli czas na wyjazd, krótki pobyt na Śnieżnicy i powrót koleją linową na stację PKP, by następnie pociągiem retro wrócić do Chabówki. Na dolnej stacji kolei krzesełkowej czynna będzie również restauracja.

Więcej na http://skansenchabowka.pl/wakacyjne-pociagi-retro-do-kasiny-wielkiej-2017/

Źródło: materiały prasowe
zobacz także
komentarze
xyz29.06.2017, 09:25
a co ze smogiem wytwarzanym przez parowóz? ;-)dobrze ze kapciami w nim nie pala
BU FOR27.06.2017, 19:00
Stoi w Chabów-
ce Lokomotywa
Ciężka ogromna
I pot z niej spły-
wa- tłusta oliwa
Wagony do niej
Podoczepiali---
Retro wagony
Z żelaza z stali-
I
I
Gdy powsiadali
Cepry i Górale
Ruszyła maszy
na Po szynach
ospale I toczy
Się toczy powo
li na wprost To
rami śtrekami
przez pola i most
I
I
Przez lasy i góry
Tu owce tam ku
ry Hej przygoda
To jest fajna Ko-
lej Transwersalna
Urok wielki -dym
z komina tak przy
goda się zaczyna
I
I
PRZEOGROMNA
ILOŚĆ STALI MN-
KNIE PO TORACH
COORAZ DAALEJ
o 2-3-1-
o 4-6-2-
O TONA-
O SZALO-
O KOMO-
o TYWA
o SZACUN OOO
I DRODZY OOO
PASJONACI
TAKIE
HOBBY
SIĘ O
PŁA
CI
Pijak24.06.2017, 20:28
Do zakopanego już nie będą jeździć ? To chociaż do Nowego targu kanał na popiół do wygarnięcia z parowozów jest woda chyba to żurawie wodne do napełnienia zbiornika wodnego Parowozu czyli tendrów chyba tak to się nazywa o ile nie zapomniałem nazwy jest a więc do Nowego targu Parowozy czekamy na was
Bzik23.06.2017, 18:11
Przy braku jakichkolwiek atrakcji w Rabce polecam. Pomysł strzał w dziesiątke
Zobacz pełną wersję podhale24.pl