28.06.2017, 12:30 | czytano: 3306

XVII rocznica śmierci wielkiego filozofa z Łopusznej

Już po raz 17 w Łopusznej z okazji rocznicy śmierci księdza profesora spotkali się jego przyjaciele, rodzina, delegacje z pocztami sztandarowymi i przedstawiciele różnych instytucji.
Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy grobie ks. Tischnera z udziałem rodziny księdza, przedstawicieli władz samorządowych i lokalnych, delegacji Zarządu Głównego Związku Podhalan, oddziałów z Łopusznej, Nowego Targu, Kamienicy, Łapsz, grupy przyjaciół z Warszawy, przedstawicieli Stowarzyszenia Drogami Tischnera i mieszkańców Łopusznej.
Rozpoczęte na cmentarzu modlitwy przeniosły do kościoła p.w. Trójcy Przenajświętszej, gdzie została odprawiona msza św. o spokój duszy i szczęście wieczne dla śp. ks. prof. Józefa Tischnera.

Ostatnim miejscem niedzielnych obchodów rocznicowych był Gminny Ośrodek Kultury. Najpierw o przybyłych tam gości zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które specjalnie na tę okazję przygotowały stoły pełne smakołyków łącznie z pysznym grochem z kapustą.

Po kulinarnym wstępie wszystkich gości powitała dyrektor GOK-u Józefa Kuchta razem z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Nowy Targ Stanisławem Bułą.

Reklama
Na początek zespół „Młodzi Łopuśnianie” zaprezentował zebranym program zatytułowany „Na Matke Boskom Zielnom”, a następnie wszyscy obejrzeli archiwalne nagranie (z roku 1994) programu telewizyjnego „Godzina szczerości”, którego gościem był ks. prof. z przyjaciółmi z Podhala. Słowo wstępne przed filmem wygłosił brat księdza Marian Tischner.
Ksiądz Profesor jest cały czas obecny w pamięci ludzi, a niektórzy mieli okazję się swoimi wspomnieniami podzielić na zakończenie niedzielnego spotkania w Łopusznej.

Źródło: GOK Łopuszna
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ta ruda28.06.2017, 22:08
Wspaniały, normalny człowiek!
piana bita28.06.2017, 17:46
Za dużo kletykalizmu na co dzień. Wobec tego taka rocznica wielkiego człowieka staje się małostkowym wydarzeniem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl