06.07.2017, 14:32 | czytano: 1841

Bogaty program Dni Otwartych na Babiej Górze

Fot. Andrzej Habina
W ten weekend w ramach obchodów „Roku Babiej Góry” na turystów czeka wiele atrakcji, m.in. zajęcia i gry terenowe na obszarze parku narodowego. Na piątkową noc z kolei związek łowiecki ze słowackiej Rabczy organizuje grupowe wyjście na szczyt.
Program Dni Otwartych Babiogórskiego Parku Narodowego:
7 lipca

W godz. 10.00-14.00 – zabawa terenowa nawiązująca do podchodów, pozwalająca na uaktywnienie wzroku i udoskonalenie umiejętności obserwacji – zajęcia dla młodzieży pragnącej bliżej przyjrzeć się przyrodzie
O godz. 19.00 i 19.30 – prezentacje „Wielka trójka w BgPN”, „Ptasie perełki” – spotkanie z pracownikiem parku na wystawie stałej Babiogórskiego Parku Narodowego
O godz. 20.00 – „Spotkanie z przyrodą po zmroku” – zajęcia terenowe z pracownikiem parku (wabienie sów, wilków, przeprowadzanie nocnych obserwacji)

8 lipca

Quest graniowy – „Wchodząc babie na głowę”
Quest płajowy – „Zatopieni w zieleni”
O godz. 19.00 – pokaz multimedialny BgPN na Markowych Szczawinach

9 lipca

Quest graniowy – „Wchodząc babie na głowę”
Quest płajowy – „Zatopieni w zieleni”
Sporządzone questy można pobrać ze stron internetowych Babiogórskiego Parku Narodowego, COTG, PTTK, facebooka BgPN, a także odebrać na wystawie stałej BgPN i w punktach informacji turystycznej BgPN.

Ponadto w sobotę i niedzielę od godz. 9.00 do 15.00 na szlaku czerwonym graniowym w takich miejscach jak: Krowiarki, Sokolica, Brona oraz na szlaku niebieskim: Mokry Stawek, Skręt Ratowników, Schronisko Markowe Szczawiny będzie można spotkać pracowników parku oraz przewodników beskidzkich objaśniających widziane panoramy i opowiadających o otaczającej przyrodzie.

Odrębną inicjatywą będzie nocne wyjście grupy Słowaków na Babia Górę, organizowane przez związek łowiecki HRBIK z Rabczy, które rozpocznie się 7 lipca o godz. 24.00.

oprac. ah/ źródło: Babiogórski Park Narodowy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl