09.07.2017, 13:46 | czytano: 1236

8. Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum" - zapowiedź

W sobotę 22 lipca br. zainaugurowany zostanie w Krościenku n. Dunajcem ósma już edycja Letniego Festiwalu "Pieniny-Kultura-Sacrum". Jej dominantę będzie stanowiła muzyka organowa, ale podczas wszystkich pięciu festiwalowych koncertów dopełni ją brzmienie innych instrumentów, w tym tak niecodziennych, jak dudy szkockie, harfa oraz piękny śpiew.
- Zawitają do nas artyści nie tylko z Polski, ale także z Włoch oraz Słowacji. W programach każdego z koncertów znajdzie się muzyka najwyższej próby twórczej i wykonawczej. Osobliwością naszych pienińskich spotkań jest fakt, iż naturalną scenerię dla sztuki tworzą nie tylko wnętrza dwóch jakże odmiennych, ale pięknych krościeńskich świątyń, lecz w dalszej perspektywie wspaniałość pienińskiej przyrody. Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa na festiwalowe koncerty, tym bardziej, że wstęp na nie jest wolny i każdy, kto tylko zechce ubogacić się pięknem i harmonią muzyki, jest bardzo mile widziany - zapowiada dyrektor Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska.
Organizatorem Festiwalu jest Parafia Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem przy współpracy ze Stowarzyszeniem PianoClassic. Koncerty odbywają się dzięki pomocy finansowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Gminę Krościenko n. Dunajcem. Partnerami festiwalu są: Pensjonat CrosnaSpa*** oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II.

KALENDARZ KONCERTÓW
sobota 22 lipca / 19:00 / Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
„Koncert inauguracyjny”
Marek Stefański organy, Lindsay Davidson (Szkocja) dudy

niedziela 23 lipca / 17:00 / Kościół pw. Wszystkich Świętych (Rynek)
„Muzyka w starym kościele”
Marek Stefański organy, Irena Czubek-Davidson harfa

sobota 29 lipca / 19:00 / Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
„W blasku trąbki”
Carlo Tunesi (Włochy) organy, Jarosław Strączek trąbka
sobota 5 sierpnia / 19:00 / Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
„Na pograniczu kultur”
Stanislav Surin (Słowacja) organy, Wiktoria Bisztyga sopran

sobota 12 sierpnia / 19:00 / Kościół pw. Chrystusa Dobrego Pasterza
„Piszczałki i struny”
Łukasz Mateja organy, Katarzyna Mateja skrzypce

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować