20.07.2017, 12:06 | czytano: 3290

List. "Dlaczego dworzec autobusowy w Nowym Targu nie ma aktualnego rozkładu jazdy w internecie?"

Printscreen
Uwagami dotyczącymi problemów ze znalezieniem rozkładu jazdy, podwyżki cen biletów wprowadzonej jednego dnia i wyglądu dworca kolejowego, podzielił się z nami nasz czytelnik.
"Okres wakacji sprzyja podróżowaniu. Poszukujemy informacji o odjazdach np. autobusów. Szukamy więc informacji przede wszystkim na stronach internetowych. Zaczynamy zwykle od dworca autobusowego. Konkretnie naszego, nowotarskiego. Mamy ułatwioną sprawę wiemy, że Dworzec Autobusowy to... Dekada. Zaglądamy na stronę Dekady http://www.galeriadekada.pl/nowy-targ/galeria.htm i otrzymujemy: Zgodnie z Informacją dla podróżnych klikamy w odpowiedni link i ....nic, a raczej nic z rozkładu jazdy. Proszę sprawdzić!
Próbowałem jeszcze w wielu miejscach, ale dałem za wygraną. Są rozkłady w kilku miejscach. Niestety nieaktualne! Uważam że to wielki minus dla naszego dworca autobusowego. Przecież to podstawa podróżowania. Mamy w końcu porządny dworzec może jeszcze porządna, aktualna informacja. To tak trudno umieścić zdjęcie aktualnego rozkładu odjazdów z DA na stronie Dekady!

Jeżeli już jesteśmy przy podróżowaniu. Tak się dziwnie złożyło, że z dniem 1 lipca wszyscy liczący się przewoźnicy na trasie Zakopane - Nowy Targ - Kraków - Zakopane, podnieśli cenę biletów. Szwagropol, MajerBus, MaxBus, TransKos ustalili ceny. Gdzie tu konkurencja? Toż to jawna zmowa cenowa!

Na koniec też o podróżowaniu, tym razem koleją. Wiele razy ten temat się u Państwa pojawiał - dawny budynek dworca PKP. Przecież to ogromny wstyd dla miasta! Fe, co za wizytówka. Miasto nie ma nic do zaoferowania dla podróżnych. Poczekalnia, WC, punkt gastronomiczny to potrzeba na "wczoraj". Jak tu oczekiwać na pociąg w warunkach niesprzyjających? Przecież pod tzw. wiatą deszcz zacina, w zimie zimno. Teren obskurny! Tak, słyszałem o planach, ale co na dzisiaj! To tyle. Podróżnik".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
fobia21.07.2017, 11:26
@bolek1 - otóż zdziwię Cię. Ostatnio musiałem udać się do N. Sącza i otrzymałem rzetelną informację co do odjazdów autobusów, zarówno w jedną jak i drugą stronę. Co do biletów - kupisz na Szwagropol np. Nie wina dworca, że przewoźnicy nie udostępniają takiej opcji. A jeżeli już komuś nie chce się ruszyć czterech liter, to zawsze jest telefon - można zadzwonić i zapytać. Ilekroć potrzebowałem jakiejkolwiek informacji - zawsze ją otrzymałem, więc dziwi mnie to bicie piany...
student21.07.2017, 09:40
Zmowa cenowa na tej linii jest odkąd pamiętam, jeszcze gdy kosztowały po 11 (chyba, że ktoś posiadał kartę zniżkową czy bilet wieloprzejazdowy)
Jola21.07.2017, 08:58
Na stronie www.podhaleregion.pl/index.php/rozk%C5%82ad-jazdy-dekada jest rozkład jazdy . Niestety w wiekszości nieaktualny. Nieaktualny jest tez od kilku miesięcy rozklad jazdy kilku linii zawieszony na scianie dworca,Niedługo dojdą nowe kursy na trasie Rabka -Nowy Targ to może doczekamy sie uaktualnienia
bolek121.07.2017, 01:15
tam nawet w informacji nic się nie dowiesz...w kasie biletu nie kupisz...zamknąć to coś...! Chociaż...może nie...kilka osób jeszcze popracuje i co nieco zarobi...CO NIECO!!!
nowotarżanin20.07.2017, 16:38
Wypadałoby,żeby dworzec miał rozkład chyba co nie?A tu wyskakują z e-podróżnikiem...
Na lotniskach na przykład jest pełen rozkład lotów bez żadnej łaski i nikt nie musi szukać po innych stronach niż strona lotniska.
Tak trudno to zrobić czy co?
.20.07.2017, 14:36
Od czego jest epodroznik.pl? Ktoś w ogóle szuka informacji na stronie dworca?

A perony, kładka i całe otoczenie dworca ma wkrótce remontować PKP natomiast Miasto parkingi i sam budynek.
b20.07.2017, 14:22
Ciężko coś znaleźć,MZK nie lepsze...
drgr20.07.2017, 12:31
Dworzec Kolejowy- ruina to świadczy o włodarzach miasta i powiatu
Podróżnik20.07.2017, 12:14
w wielu? na pewno?
epodroznik.pl

Chyba że czytelnik poszukiwał busa na wieś, to rozkładu na pewno nie znalazł
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl