22.07.2017, 10:17 | czytano: 2178

Kolejny mistrz akrobacji potwierdza swój udział w IX Nowotarskim Pikniku Lotniczym

IX Nowotarski Piknik Lotniczy odbędzie się w dniach 12 i 13 sierpnia. Uwe Zimmermanna zobaczymy każdego dnia pokazów.
Uwe jest pilotem akrobacyjnym, mistrzem wyścigów motorowych Niemiec oraz zdecydowanym pasjonatem tego co robi. W życiu zawodowym jest szefem firmy, zajmującej się produkcją zabezpieczeń do maszyn.
Swoją przygodę z lotnictwem zaczął jako dziecko od szybowców, następnie zrobił licencję pilota samolotowego i wybrał się do Czech, do trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji, by się tego sposobu latania nauczyć od najlepszych.

Brał udział w zawodach akrobacyjnych, po czym doszedł do wniosku, że latanie według ustalonych reguł i ustalonego programu jest po prostu nudne. Rozpoczął swoją przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Rezultatem są jego dynamiczne air show na wielu imprezach lotniczych.

Uwe uwielbia polską publiczność. Chętnie lata w Polsce i praktycznie jest na kazdej imprezie lotniczej w naszym kraju. Lata obecnie na samolocie akrobacyjnym - Extra 300 S.

Także inne typy samolotów nie są mu obce- Zlin, Wassmer, Piper, Cessna, GIL, Lancair czy tez Seneca.
Ma przelatanych ogólnie ponad 2000 godzin.
Uwe mieszka blisko Dortmundu i całkiem blisko zakładu Waltera Extry budującego między innymi jego samolot akrobacyjny - Extra 300 S. Jego żoną jest Polka. Uwe uwielbia schabowego, golonkę i polskie ryby.

Słowo „poddać się” jest mu nieznane. Pasja latania jest dla niego lekarstwem na wszelkie trudności i ciężkie chwile. W tym roku, w podziękowaniu za wspaniałe komentarze na stronie Facebooka (stworzonej zresztą przez Fanów), lata w barwach Polski, z dużym napisem „Dziękuję Przyjaciele”. Swoim pokazem dziękuje swoim fanom, Polsce i polskiej publiczności, która zawsze z sympatią odnosi się do Uwe i zawsze trzyma za niego kciuki w tych dobrych i w tych złych chwilach.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nudy26.07.2017, 20:27
A CASA z Balic,Herkules? Dalej nie ma.(cieszę się z dmuchanych zjeżdżalni jak co roku i piwa za 8 zeta)
Wieść23.07.2017, 13:23
Każdy sukces polskich sportowców jest dla nasz ważny bo w końcu to nasi rodacy! Ostatnio popis dali żużlowccy na Narodowym (http:/.../) i piłkarze, teraz czas na lotników! Brawo!

Proszę nie wklejać linków. Moderator.
polski pikniko(d)wiec22.07.2017, 18:42
mam prośbę niech weźmie na pokład Timmermansa ja chętnie sfinansuje
ekstremalny lot i pranie garnituru
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl