30.07.2017, 11:48 | czytano: 1464

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum - Koncert "W blasku trąbki" (zdjęcia)

zdj. Bożena Soliwoda
W sobotni wieczór w kościele pw. Dobrego Pasterza w Krościenku, kolejny raz spotkali się miłośnicy muzyki. Tym razem słuchacze mieli okazję docenienia piękna muzyki przedstawionego w interesującym połączeniu trąbki i organów. Koncertowali: Carlo Tunesi włoski wirtuoz organów i trębacz z Łącka Jarosław Strączek.
Włoski artysta, obecnie pierwszy organista kościoła St. Francesco Saverio w Mediolanie, kierownik artystyczny i dyrygent tamtejszych chórów. Koncertuje w wielu europejskich krajach.
Jarosław Strączek - student Akademii Muzycznej w Krakowie, koncertujący m.in. z Orkiestrą Opery Krakowskiej, Orkiestrą Akademii Bethovenowskiej, sądecką orkiestrą Straży Granicznej oraz z zespołami pod batutą Jerzego Maksymiuka i Krzysztofa Pendereckiego.

Zachwycona publiczność nagrodziła wykonawców głośnymi brawami. Prócz podziękowań skierowanych od wójta gminy w stronę muzyków oraz dyrektora artystycznego festiwalu Agnieszki Radwan-Stefańskiej były także tradycyjnie przygotowane symboliczne podarunki z podziękowaniami od uczniów Publicznego Gimnazjum w Krościenku n.D.

W ramach ósmej edycji festiwalu 5 i 12 sierpnia 2017 przy muzyce organowej usłyszymy śpiew i skrzypce.

Organizatorem koncertów jest Parafia pw. Wszystkich Świętych w Krościenku nad Dunajcem przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym PianoClassic a partnerami są nowotarskie Starostwo Powiatowe i Gmina Krościenko n.D. Partnerami są Pensjonat CrosnaSPA*** oraz Publiczne Gimnazjum im.J.Pawła II w Krościenku n.D.
Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty. Wstęp wolny.

Bożena Soliwoda
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl