04.08.2017, 12:21 | czytano: 1780

Maciej Pospieszyński kolejną gwiazdą IX Nowotarskiego Pikniku Lotniczego

To człowiek o niezwykłej pasji i determinacji w dążeniu do zamierzonego- celu, który dzięki treningom, talentowi i miłości do akrobacji zdobył najważniejsze światowe trofea lotnicze (w ciągu 5 lat około 15 medali Mistrzostw Świata i Europy.
Maciej Pospieszyński od najmłodszych lat rozwijał swoją pasję związaną z lotnictwem. Jego zainteresowania krążyły wokół akrobacji. W wieku 17 lat rozpoczął szkolenie szybowcowe w Aeroklubie Warszawskim, gdzie szybko okazało się, że jest utalentowanym uczniem. W 2000 roku uzyskał uprawnienia do wykonywania akrobacji Wyczynowej (Unlimited). W kolejnym sezonie zadebiutował jako najmłodszy zawodnik Mistrzostw Polski. W 2004 roku zadebiutował w Mistrzostwach Europy – wtedy właśnie jego sportowa kariera nabrała tempa.
W następnych latach Maciej trenował pod okiem wybitnych Trenerów: Adama Michałowskiego, Tadeusza Mężyka i Jerzego Makuli, zdobywając medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, aż wreszcie, w 2012 roku – tytuł Mistrza Świata akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited oraz złote medale za program znany i program nieznany. W roku 2014 Maciej po raz drugi sięgnął po tytuł Mistrza Świata zdobywając złote medale za program dowolny i program nieznany.

Maciej Pospieszyński to czasem szalony pasjonat biegający z głową w chmurach, zawsze optymista, a przede wszystkim osoba otwarta na innych ludzi, Mistrz który chętnie dzieli się swoją wiedzą z młodszymi i mniej doświadczonymi zawodnikami. W 2014 roku jego uczeń – Michał Andrzejewski zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie Advanced. Maciej Pospieszyński i Michał Andrzejewski tworzyli wtedy grupę Akrobacyjną AVIOMET na dwóch szybowcach – jedyną w Polsce i jedną z kilku na świecie. Grupa Akrobacyjna cieszyła się powodzeniem i uznaniem, nie tylko wśród widzów uczestniczących podczas pokazów, ale również u innych pilotów prezentujących swoje umiejętności. W tym roku Maciej przesiada się na najlepszy na świecie samolot akrobacyjny Extra 330 SC, zakupiony przez Qualitium motor oil, na którym ma w planach „wystartować” po kolejne tytuły.

Nowotarska publiczność będzie mogła podziwiać umiejętności Macieja tylko w niedzielę.

Materiały prasowe, fot. Ewa Stomżyńska, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
latino girl07.08.2017, 23:04
ooo brazylijska salsa to coś dla mnie! najpierw będę bujac w obłokach a potem potrząsne kokosami !!!!
Popeye07.08.2017, 19:57
A ja Wam powiem,że największą atrakcją będzie znany nowotarski tancerz brazylijskiej salsy udzielający się w Rancho Lot.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl